in

Vespa 946 Emporio Armani

Yazar: Doruk KURTOĞLU

İki İtalyan devi bir motorda buluştu. Ünlü italyan tasarımcı Giorgio Armani ve scooter devi Piaggo Grup işbirliği ile tasarım harikası 946 Emporio Armani’yi üretti.

Tasarım ve yaratıcılığın merkezi olan İtalya’nın en bilindik iki tasarımcısı  olan Giorgio Armani ve Piaggo biraraya gelip Vespa 946 Emporio Armani’yi yarattı. 40. Yılını kutlayan Giorgio Armani ve 130. Yılını kutlayan Piaggo Grup 2015’e damgasını vurmak için Vespa 946’nın özel bir versiyonunu tasarladı. Vespa 946 ismini 1946 yılından alıyor. Bilindiği üzere  Vespa 1946’da ilk üretildiği tarihte herkesi kendine aşık etmişti. Emporio Armani de aslına bağlı kalarak modern çizgiler ve renklerle kendi tarzını motora uygulamış bulunuyor.

Vespa 946 Emporio Armani 1. İçerik Fotoğrafı

Lüks aksesuarlarıyla , kahverengi deri selesiyle , grinin farklı tonlarıyla ve ışık altında gözüken zarif yeşil tonlarla renklenen Emporio Armani tarzını konuştururken teknolojiden de ödün vermiyor. Alüminyum silindir bloklarının yanı sıra elektronik sürüş kontrollerine de sahip olan 946 Emporio Armani karbon emisyonunu minimuma indirirken yakıt tüketiminde de oldukça mütevazi. 220 mm çapındaki çift disk fren bu tasarım harikasını durdurmakta yükümlüyken standart olarak sunulan ABS  , 12 inçlik lastiklerle birlikte güvenliği standartların üzerine çıkartıyor.

Vespa 946 Emporio Armani 2. İçerik Fotoğrafı

Sadece 946 adet üretilmiş olan 946 Emporio Armani temmuz ayı itibariyle Milan , Paris ve Londra gibi dünyanın en önemli şehirlerinde satışa sunulacak. İlk açıklamalara göre, Britanya’ya 25 adet ayrılmış olan 946 , 9,671 sterlinden sahiplerini bulacak. ..

Vespa 946 Emporio Armani 3. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

4 Silindirli Kawasaki Ninja 250’mi Geliyor?

2016 Triumph Speed Triple Kameralara Yakalandı!

REKLAM