Victory, Isle of Man'e Elektrikli Prototip ile Katılıyor!

Sektörel Yazar: Ahmet TEZCAN

Victory, Isle of Man'e Elektrikli Prototip ile Katılıyor!

Victory Motorcycles, 2015 Haziran'da yapılacak olan Isle of Man'e bir benzinli bir de elektrikli motosiklet ile katılacak.

Victory Motorcycles, 2015 Isle of Man SES TT Zero elektrikli motosiklet yarışına yepyeni bir prototip yarış motosikleti ile katılacağını duyurduğunda tüm dünyayı şok etti.

 

Victory, Isle of Man'e Elektrikli Prototip ile Katılıyor! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Motosiklet Üretim Müdürü Gary Gray: "Herkes bize adaya gitmek için çok geciktiğimizi söyledi ama bu sadece bizim daha fazlasını yapmak istememizi sağladı."

 

Victory, Isle of Man'e Elektrikli Prototip ile Katılıyor! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Victory Racing'in SES TT Zero'ya katılması, firmanın Avrupa'da ilk kez profesyonel bir motosiklet yarışa katılması anlamına geliyor ve global açıdan da Victory ürünü bir elektrikli motosikletin ilk kez görücüye çıkışı olacak. Elektrikli güç aktarımı Victory için çok yeni olmasına rağmen, 2015 Ocak ayında Brammo'dan aldığı hisse ile elde ettiği bu teknoloji üzerinde kapsamlı bir şekilde çalışıyorlar. Bu çalışmanın arkasındaki motivasyon bu olsa gerek.

Victory, Isle of Man'e Elektrikli Prototip ile Katılıyor! 3. İçerik Fotoğrafı

Gray: "Yaptığımız her şey yolunda gidiyor. TT'yi seviyoruz ve Amerika'da bile Isle of Man'in kalbimizde harika bir yeri var ve bu her zaman yapmak istediğimiz bir şey. Performansı her gün arttırıyoruz. Hali hazırda bir NHRA drag yarış takımız da var ve Victory yarış motoru taşıyan bir Project 156 Pike's Peak prototipimiz de var. Baktığınızda, Victory Haziran ayında yapılacak olan dünyanın en büyük iki yarışında mücadele ediyor olacak. Bunlardan birinde petrolle çalışan bir prototip, diğerinde ise elektrikli prototip kullanılacak. Bunun hakkında konuştuğumda tüylerim diken diken oluyor. Bu, Victory'nin neler yapabileceğini gösterebilmek için yaptığımız en şaşırtıcı şey ve gurur duyacak çok şeyimiz var.

 

Motosiklet 152 beygir gücünden ve 160ft lb torktan daha güçlü ve maksimum hız 265 km'nin üzerinde. Mühendis ekibi motosikleti her gün olabildiğince hızlı ve hafif hale getirebilmek için her şeyi yapıyor."

YORUMLAR