in

Victory Magnum

Yazar: Burak Yıldız

Kaçımız devasa Bagger’ları beğeniyor? Beğeniyorsanız Magnum ilginizi oldukça çekebilir. Beğenmiyorsanız bile bu motosiklette ilginizi çekebilecek çok şey olabilir; Can alıcı renkler, güçlü ses sistemi, kocaman motor ve uçsuz bucaksız dikkat çekicilik. Hangisini isterdiniz? Sizi detaylara alalım…

Çok değil, birkaç ay önce bu markaya çok uzaktık, hatta birçoğumuz belki de bilmiyordu bile. Fakat ülkemizde satılmaya başlandığı an Victory’lerin ne kadar çekici tasarımlara sahip olduğunu gözlerimizle görme imkanımız oldu. Daha çok anti-retro tarz tasarımlar üreten marka, aynı zamanda devasa motor blokları, müzik sistemleri, teknolojik ekipmanları ve büyük boyutlara sahip renkli motosikletleri ile ünlü. Son yıllarda dünya çapında büyük bir atağa kalkan firma kendisine büyük bir hayran kitlesi edinmeyi başardı. Özellikle sadeliği sevmeyen motosiklet kullanıcılarının tercih ettiği Victory, yine söylediğimiz özelliklere sahip Magnum’u tanıtıyor. Fakat bu sefer işin dozunu arttırmış bir halde. Şuna baksanıza, sizce de bir film yıldızı gibi durmuyor mu?

Magnum’un en renkli taraflarına geçmeden önce bazı teknik özelliklerine bakalım. Victory Magnum’un üzerinde 106 kübik inch(yani 1731 cc) boyutunda V-Twin motor bloğu mevcut. Bu blok, arka tekerleğe gücünü 6 vitesli bir şanzıman ile aktarıyor.  Magnum’un ağırlığı tam 345 kg. Fakat yukarıda güç, hızlanma veya son hız gibi şeyler yazmadığımıza göre bu veriler pek de önemli sayılmaz.

 

Victory Magnum 1. İçerik Fotoğrafı

 

Magnum’un ön süspansiyonu 113 mm’lik seyahat tipi teleskopik süspansiyon oluşturuyor. Arkada ise 103 mm’lik seyahat tipi Mono-Tube süspansiyon mevcut. Motosikletin 345 kg ağırlıkta olduğunu söylemiştik, Victory bu ağırlığı dizginleyebilmek için önde ve arkada 300 mm’lik diskler kullanmış. Ön kaliperler çift, arka kaliper tek piston. Ayrıca önde de arkada da ABS standart. Sanıyoruz ki bu kadar ağır bir motosiklet için saydıklarımız olmazsa olmazdı. Öndeki 21 inch’lik jantı 120/70, arkadaki 16 inch’lik jantı ise 180/60 boyutlarındaki Dunlop Elite 3 marka lastikler sarmalıyor. Sürücünün dizleri arasında 22 litrelik kocaman benzin deposunu tuttuğu Magnum’un sele yüksekliği 653 mm ile rahat sayılabilecek bir yüksekliğe sahip. Bu saydıklarımız Magnum’un sadece bazı teknik verileri, asıl eğlence dış görünüm ve elektronikte başlıyor.

 

Victory Magnum 2. İçerik Fotoğrafı

 

Cruise Control ve ABS’nin standart olarak sunulduğu Magnum’da sürüşünüze renk katacak önemli bir donanım bulunuyor; 100 watt gücündeki 6’lı Speaker’lar. Bu sayede egzozun homurtularına muhtemelen açacağınız rock müzik karışacak ve sürüş zevkiniz kat kat artacak, buna eminiz. Eğer yetmiyorsa Magnum’un X-1 isimli seçeneğini tercih edebilirsiniz, zira X-1 de tam 10 adet Speaker(yanlış duymadınız!) 200 wattgücü ile elinizin altında olacak.

 

Victory Magnum 3. İçerik Fotoğrafı

 

Magnum’un gidonunun tam ortasında bulunan medya oynatıcı sayesinde müziklerinizi oynatabiliyor, telefonunuza Bluetooh ile bağlayıp gelen aramalara cevap verebiliyor ve diğer Victory’ler ile bağlantı kurabiliyorsunuz. Tüm bunlar dışında LED’li ön farlar, farklı egzoz seçenekleri, yüksek gidon, yolcu selesi ve sırt dayanağı, taşınabilir yan çantalar, yüksek tur camı, değişik elcik, ayna ve ayaklık seçenekleri ve 4 farklı renk seçeneği ile Victory, size bolca kişiselleştirme seçeneği sunuyor. Bir tanesini alıp kendinizi Hollywood yıldızı gibi hissetmek istemez miydiniz? 21.999 $’dan başlayan(yutdışı) fiyatları göz ardı edebiliyorsanız, neden olmasın? Harika bir deneyim olacağının garantisini veriyoruz.

 

Victory Magnum 4. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Suzuki GSX-R1000 – Yoshimura Limited Edition

KTM’den V4 Yol Motosikleti mi Geliyor?

REKLAM