Victory'nin Combustion Konsepti Tanıtıldı!

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

Victory'nin Combustion Konsepti Tanıtıldı!

Victory Motorcycles, Ignition konsepti ile aynı motoru taşıyan Combustion konseptini New York'ta düzenlenen International Motorcycle Show'da görücüye çıkardı.

Victory Motorcycles, 1200cc'lik konsept serisinin son üyesini New York'ta düzenlenen International Motorcycle Show'da görücüye çıkardı.


Victory'nin Combustion Konsepti Tanıtıldı! 1. İçerik Fotoğrafı


'Combustion' olarak isimlendirilen bu konsept, Kaliforniya'lı Arlen Ness Motorcycles'tan Zach Ness tarafından geliştirilen ve 2015 EICMA'da görücüye çıkan yeni bir motor taşıyor.


Victory'nin Combustion Konsepti Tanıtıldı! 2. İçerik Fotoğrafı


Godfather of Customs olarak tanınan Arlen Ness'in torunu ve üçüncü nesil custom geliştiricisi olan Zach Ness: "Ailemiz, Victory Motorcycles ile uzun süredir ilişki içinde ve geçmişte de Victory ürünlerini kişiselleştirdik. Geleceğe bakmak her zaman keyifli idi, bu yüzden bir konsept motosiklet yaratmaya dair Victory Motorcycles'ın güvenine sahip olmak harika bir şey. Ayrıca bu yeni motoru taşıyan bir motosikleti sürecek ilk kişi olmak çok heyecan verici."


Victory'nin Combustion Konsepti Tanıtıldı! 3. İçerik Fotoğrafı


Combustion konsepti, İsviçreli Urs Erbacher tarafından geliştirilen Ignition konseptinin 2015 EICMA'da görücüye çıkışını takiben tanıtıldı. Ignition, bir Avrupalı olarak bu yeni motor ile nasıl bir motosiklet ortaya çıkarılabileceğini gösterme işini üstlenirken, Combustion ise yeni bir motosikletin neye benzeyeceğine dair ABD'nin izlenimini taşıyor.


Victory'nin Combustion Konsepti Tanıtıldı! 4. İçerik Fotoğrafı


Ignition ve Combustion konseptleri, 2016 yılında tanıtılacak olan yeni bir modelin motoruna sahip. Bu motor, 1200cc gücünde, silindir başına 4 valfe sahip sıvı soğutmalı 60 derece V-İkiz bir motor.


Victory'nin Combustion Konsepti Tanıtıldı! 5. İçerik Fotoğrafı


Motosiklet Ürün Yöneticisi Gary Gray: "BU yeni motor, Amerikan motosikletinin çok yönlülüğünü sunuyor. Her iki konsept de bu motorun çok farklı görsel formlarda neler yapabileceğini ortaya koymayı amaçlıyor. Motosikletler farklı olsa da motor, performansı her iki durumda da aktarabilme kabiliyetine sahip."


Victory'nin Combustion Konsepti Tanıtıldı! 6. İçerik Fotoğrafı


Polaris Motorcycles Başkanı Steve Menneto: "Victory Motorcycles, bir 'Modern American Muscle' markası olarak güçlü bir konuma geldi ve aldığımız yol bizi heyecanlandırıyor. Ortaya koyduğumuz son işimiz, ödüllü Freedom 106 tasarımına sahip mevcut motosiklet serimizi tamamlar nitelikte."


Victory'nin Combustion Konsepti Tanıtıldı! 7. İçerik Fotoğrafı


Zach Ness, Combustion'ı yaratmak için Michael Song liderliğindeki Victory Motorcycles'ın Endüstriyel Tasarım ekibi ile çalıştı. Ness: "Bu motosiklet müthiş; çok güçlü ve çılgın bir motor sesine sahip. Amacım; hızlı, hafif ve bir trafik ışığından diğerine kadar atağa kalkacak bir motosiklet yaratmaktı."


Victory'nin Combustion Konsepti Tanıtıldı! 8. İçerik Fotoğrafı


Motosikletin tamamen hazırlanmış halinin 2016 yılı başında görüleceği düşünülüyor.

YORUMLAR