Volkan Severcan İle FMX Blacker’ın Türkiye Temsilciliği Hakkında Konuştuk!

Sektörel Yazar: Özlem Köseoğlu

Volkan Severcan İle FMX Blacker’ın Türkiye Temsilciliği Hakkında Konuştuk!

Volkan Severcan ile FMX Blackliner ve gelecek planları hakkında kısa bir söyleşi yapma fırsatı bulduk...

Ülkemizde sevilen sempatik tiyatrocu Volkan Severcan, İzmir Enternasyonal Fuarı boyunca sponsor firma aracılığı ile çoğu etkinliği organize etmiş bir isim. Kendisi, tiyatrocu kimliğinin yanı sıra aynı zamanda işletmeci ruhu ve girişimciliği ile de tanınıyor. Severcan, FMX Blackliner’ın Türkiye temsilciliğini Rom Sunny ile birlikte gerçekleştirmeye başlamış. Bizim için oldukça özel olan bu inanılmaz gösteriyi, hem İzmirliler hem de fuarı ziyarete gelen binlerce kişi ile buluşturması da ayrı bir güzellik. 


Motoron: Volkan Bey, böylesine önemli ve güzel bir organizasyonun gerçekleşmesine ön ayak olduğunuz için öncelikle teşekkür ediyoruz. Neden sizi iki teker üzerinde göremiyoruz?

Volkan Severcan: Aslında ben de bir motorcuydum fakat ev arkadaşım rahmentli Uzay Heparı’yı, ardından yine yakın bir arkadaşımı motosiklet kazası sonucunda kaybettim. Her ne kadar iyi bir karar olmasa da Türkiye’de motor kullanmamam gerektiğine dair bir karar aldım. Motor sporlarını bir yandan çok seviyorum, bir yandan da kendimi endişelenmekten alamıyorum. Ama yine çok yakın arkadaşım Tamer Karadağlı’yı biliyorsunuz çok sıkı bir motorcudur ve ne yazık ki kendisi de bir kaza geçirdi. Çok şükür ki atlatmayı başardı. Zaten adrenalin bizim mesleğimizin bir parçası ve dolayısıyla ekstrem sporlarla sadece yakından ilgileniyorum diyebilirim.M.: Rom Sunny ile birlikte Blackliner hakkında gelecek planlarınızdan bahsedelim.

V.S.: Rom ile yaklaşık 10 senedir çeşitli organizasyonlarda beraberce çalıştık. Ekstrem sporları yani özellikle FMX gösterilerini, Türkiye’de daha da yaygınlaştırmayı planlıyoruz. Sadece motosiklet değil, onun dışında BMX sovları, stunt bisiklet şovları yapan bir firma olan Blackliner’ın Türkiye temsilcisi olarak bu gösterinin Türkiye’nin farklı yerlerine gitmesi ile ilgili çeşitli çalışmalarımız bulunuyor. Ayrıca aksiyon filmlerinin içerisinde kullanılan enstrümanların olduğu bir gösteri üzerinde çalışıyoruz. Bu gösteriyi sadece Türkiye’de değil birçok ülkede gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Tüm bunlara ilave olarak kısa bir süre sonra bisikletle ilgili, içerisinde motor rampalarının kullanıldığı ve double backflip (çift ters takla) yapan dünyaca ünlü pilotların yer alacağı gösterilerimiz olacak.M.: Harika, adrenalin dolu organizasyonlar bizleri bekliyor demek. Peki, ilave olarak FMX Blackliner bünyesinde genç sürücülere eğitim verilebilecek bir platform hazırlamayı düşünüyor musunuz?

V.S.: Şu anda bu konuda h erhangi bir çalışmamız bulunmuyor. Öncelikle bu gösterileri tanıtmamız, bu işin güvenlik, önlem ve prova kısmının yeterince bilinmesi gerekiyor. Her şey eğitimle, önlemle, emekle, prova ve antrenmanla buraya kadar gelişebiliyor.􀀟

YORUMLAR