Volt Motorcycles'ın Yeni Elektrikli Motosikletleri Duyuruldu

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

Volt Motorcycles'ın Yeni Elektrikli Motosikletleri Duyuruldu

İrlandalı motosiklet üreticisi Volt Motorycles'tan, yepyeni bir elektrikli motosiklet serisi geliyor. Detaylar için okumaya devam edin...

Sık sık yeni elektrikli motosiklet haberleri almaya başladık, tabii bundan şikayetçi değiliz. Elektrikli otomobillerin bile ne kadar ekonomik ve çevreci olduğu su götürmez bir gerçek iken elektrikli motosikletlerin bu özellikleri daha iyi yansıttığından oldukça eminiz. Elektrikli motosikletler ailesine yeni üyeler ise İrlandalı motosiklet üreticisi Volt Motorycles'tan geliyor; üstelik tek bir model değil, bir seri olarak. Aralarında bir elektrikli spor motosiklet de bulunan modeller 27 Şubat 2015 tarihinde Dublin'de gerçekleşen bir motosiklet şovunda duyuruldu. 

 

Volt Motorcycles'ın <a href=Yeni Elektrikli Motosikletleri Duyuruldu 1. İçerik Fotoğrafı">

 

Yarış sporlarından ilham alınarak üretilen Volt 220, muhtemelen adını maksimum hızının 220 km oluşundan alıyor. Volt 220 dışında, üç farklı scooter modeli de duyuruldu, bunlar: Volt 90, Volt 70, City 60 ve Volt 80.

 

Volt Motorcycles'ın Yeni Elektrikli Motosikletleri Duyuruldu 2. İçerik Fotoğrafı

 

Volt 90 adını alan makine "modern taxi scooter" olarak tarif edilirken, Volt 70 "modern commuting scooter" olarak tanımlanıyor. City 60 ise adından da anlaşılacağı gibi eğlenceli bir şehir sürüşü amaçlanarak üretilmiş. Volt 80'e gelecek olursak bu model de "yenilikçi ve cesurca tasarlanmış" olarak tarif ediliyor.

 

Volt Motorcycles'ın Yeni Elektrikli Motosikletleri Duyuruldu 3. İçerik Fotoğrafı

 

Resimlerde de gördüğünüz şahıs, Volt Motorcycles'ın satış yöneticisi Colin Darby ve motosikletler hakkında görüşleri şöyle: "Şimdiye kadar en ilgili olduğumuz konu, şehir sürücülerinin kısa gezintilerini daha hesaplı hale getirmekti. Baktığınız zaman, günlük ortalama gezinti mesafesi 20 km civarında ve bunun için elektrikli bir motosiklet kullandığınızda yıllık maliyet  200 Euro'dan daha az olacaktır, bu gerçekten mantıklı. Amacımız şu an yaygın olan motosikletleri bir kenara bırakıp elektrikli motosiklet kullandırmaktan ziyade uzun vadede sürücüleri desteklemek ve tasarruf yapmalarına yardımcı olmak. Tabii ki bunu yaparken de motosiklet sürücülerinin aldığı keyfi etkilemeden yapmak istiyoruz.

 

Volt Motorcycles'ın Yeni Elektrikli Motosikletleri Duyuruldu 4. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR