Voltcom Crescent Suzuki için Jerez’de sahneye Laverty çıkacak!

WSBK Yazar: Teoman Cem Katoğlu

Voltcom Crescent Suzuki için Jerez’de sahneye Laverty çıkacak!

Crescent Suzuki 2013’ü Eugene Laverty ile geniş kapsamlı 4 günlük bir test gerçekleştirdi. Voltcom desteğini alan takım, önümüzdeki senenin eni FIM Superbike Dünya Şampiyonası’nda büyük beklentileri içinde.

Eugene Laverty ilk başarısını Suzuki GSX-R ile İspanya’daki Jerez pistinde elde etmişti. Elde ettiği ikinciliğin ardından takıma alınan İrlandalı sürücü, yıl boyunca 9 galibiyet elde etti. Yeni ekip şefi Phil Marron ile birlikte Suzuki’ye katılmasının ardından Laverty, Voltcom Crescent Suzuki’nin kurulumlarını kendine göre değiştirerek motorları sürüşüne en uyumlu hale getirdi. Testlerin tamamlanmasının ardından aldıkları bilgi ve verilerden hoşnut olan Laverty ve takım, şimdi ağırlığını 2014 hazırlıklarına verecek.

 
Voltcom Crescent Suzuki’nin 2014’te yarışacak diğer pilotları da testlere katıldı. Fakat şu anki üreticiyle olan anlaşma şartlarından ötürü takım, bu konuyla ilgili resmi açıklamada bulunamadı. Laverty’nin takım arkadaşı ile ilgili görüşlerini öğrenmek için ise Ocak’a kadar beklenmesi gerekecek.

 Voltcom Crescent Suzuki için Jerez’de sahneye Laverty çıkacak! 1. İçerik Fotoğrafı

Eugene Laverty:
“Çok aşamalı olan bu testte olağanüstü gün geçirmemi sağlayan yeni takımımdaki herkese çok teşekkür ediyorum. Şase tepkisi ve ana ayarlamaları mükemmel olan Suzuki GSX-R ile epey tecrübe edindim. Kesinlikle rekabetçi olan ve kazanma olasılığı yüksek bir takımız ama bazı ince ayarlar çekmemiz lazım. Özellikle Elektronik kontrol ve köşe çıkışlarına. Crescent oldukça yetenekli insanlara sahip ve eminim ki Ocak testinden önce çok güzel işler çıkaracaklar. Yeni takım arkadaşımın da testlerde olması güzeldi. Daha önceki takım arkadaşlarımın hiçbirisi testler için bu kadar hevesli olmamıştı ve hepsi gayet hızlıydı.”

YORUMLAR