in

VRM, Marzocchi’yi Satın Aldı!

Yazar: Ahmet TEZCAN

Kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kalan süspansiyon üreticisi Marzocchi, VRM tarafından satın alınarak bu durumdan kurtuldu.

Süspansiyon markası Marzocchi, Tennoco tarafından Bologna bölgesinde bulunan Zola Predosa merkezli İtalyan otomotiv firması VRM’e satılarak kapanmaktan kurtuldu. 2014 yılında Marzocchi, satılmak yerine Tenneco tarafından kapatılacaktı.

Ancak Bolongna’nın yerel yönetimi tarafından yapılan bir müdahale ve bu yönetimin güçlü iş gücü sendikaları, Marzocchi’yi 2016 yılından önce kapanmaktan kurtardı.

Motosiklet meraklıları VRM ismini hatırlayacaklardır zira VRM S.p.A; BMW, Ducati ve MV Agusta gibi firmalara düzenli olarak şasi bileşenleri ve motor dökümleri gibi hassas metal parçalar sağlamakta.

VRM’in temel iş sunumları ve İtalyan firmanın kendi çatısı altında Marzochhi ile ne yapabileceği arasında muhtemelen bazı çakışmalar bulunmakta.

Tenneco ile yapılan anlaşma ve gelecek planları ile alakalı detaylar henüz VRM tarafından belirtilmedi fakat Marzcochi’nin motosiklet endüstrisine parça sağlamaya devam etmesi bekleniyor; bisiklet endüstrisindeki faaliyetlerine devam edip etmeyeceği ise bilinmemekte.

VRM, karmaşık ve rekabetçi süspansiyon endüstrisinde Marzocchi’yi yeterli düzeye çıkarabilmek için biraz çaba sarf etmek zorunda. İtalyanların ortaya ne koyacaklarını hep birlikte göreceğiz.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Amerika’dan Kadın Sürücü Rekoru!

Sakız Adası’nda bir Japon, bir Yamaha Bayii!

REKLAM