in

Vyrus Aylen 998 Duyuruldu

Sessiz, mütevazı motosikletler üretmemesiyle bilinen İtalyan motosiklet geliştiricisi Vyrus, fütüristik bir görünüme büründürülmüş en yeni spor motosikleti Aylen 998 ile Vyrus konseptini bir üst seviyeye taşıyor.

Vyrus Aylen

Eski nesil Ducati Panigale’e ait 1298cc’lik L-twin motordan güç alan motosiklet Vyrus’ın tescilli burun tasarımını kullanıyor. Motosiklet, geçen yıl tanıtılan Bimota Tesi H2’nunkine bir hayli benzer şekilde göbek merkezli ve iri yarı iki maşa tarafından tutulan bir idare mekanizmasına sahip. İdare mekanizması, sürücünün hareketlerini ön tekerleğe ileten bir dizi karmaşık bağlantı ve kolla kontrol ediliyor.

Vyrus Aylen

Motosiklet, ilginç burun tasarımının yanı sıra dengeli grenaj ve yakıt tankı ve hoş görünümlü karbon fiber egzozlarıyla teknik bir güç gösterisi sunuyor. Aylen hakkında biraz kafa karıştırıcı olan bir şey varsa o da motosikletin hangi kategoriye ait olduğu. Aylen, bir spor motosikletin şasisini ve motorunu taşıyor ama grenaj namına pek bir şeye sahip değil ve elcikleri sanki bir süpermoto’dan alınmış gibi.

Vyrus Aylen

Bolca karbon fiber kullanılan motosikletin fiyatı resmi
olarak açıklanmasa da Vyrus’ın önceki motosikletlerinin 90 bin dolar civarında
satıldığını biliyoruz ve yeni Vyrus’ın da en azından biraz daha pahalıya
satılacağını tahmin ediyoruz.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Kawasaki, Elektrikli Motosiklet Üretiminde Vites Yükseltiyor

Zillers Garage, Özel Üretim BMW R Nine T Motosikletini Tanıttı

REKLAM