Wheels and Waves’te İki Yeni Ducati Scrambler Ortaya Çıktı!

Yeni Model Yazar: İlker Genç

Wheels and Waves’te İki Yeni Ducati Scrambler Ortaya Çıktı!

Fransa’da start alan Wheels and Waves Festivali’nden haberler gelmeye başladı. Ducati’den yeni Scrambler modeller göz dolduruyor.

14-18 Haziran’da Fransa’da gerçekleşen Wheels and Waves Festivali’nde Sıra Dışı Yamaha Tasarımlarının yer alacağını ve bazı sürprizlerin ortaya çıkabileceğini haberimizde çıtlatmıştık. Ducati de, bu festivalin yenilikleri sergileyebileceği ideal bir ortam olduğunu düşünmüş olmalı ki yeni Ducati Scrambler Mach 2.0 ve Full Throttle modelleri gözler önüne çıkardı. 
Wheels and Waves’te İki Yeni Ducati Scrambler Ortaya Çıktı! 1. İçerik Fotoğrafı
Ducati Scrambler Mach 2.0 modelde, Amerikalı meşhur tasarımcı Roland Sands’in imzası bulunuyor. Ducati Scrambler’ın temeline dayanarak tasarlanan Mach 2.0, alçak alüminyum konik gidon, Flat Track Pro sele, siyah egzoz ve silindir kapağı ile Café Racer tarzı fırçalanmış soğutma kanallarına sahip.

Wheels and Waves’te İki Yeni Ducati Scrambler Ortaya Çıktı! 2. İçerik Fotoğrafı
Pek çok tasarıma can vermiş olan Roland Sands, Mach 2.0 üzerinde çalışırken

Wheels and Waves’te İki Yeni Ducati Scrambler Ortaya Çıktı! 3. İçerik Fotoğrafı
Ducati Scrambler - Bell Cross Idol Kask

70’lerin tipik Batı Yakası tarzını çağrıştıran modelin çizimi, ünlü Californialı tasarımcı Roland Sands tarafından Bell Cross Idol Kask Modellerinden ilham alınarak dizayn edildi.

Mach 2.0, 60'lı yılların klasik 250cc’lik Ducati Mach 1 modeline geri döndü; zamanın Scrambler 250’sinde de aynı motor kullanılmıştı. Neden “Mach” ismi kullanılmış ya da anlamı nedir derseniz; ismin seçimi süpersonik hızlar için bir ölçü birimi olan "Mach"in, hız ve hareketle olan ilişkisinden geliyor. 

Wheels and Waves’te İki Yeni Ducati Scrambler Ortaya Çıktı! 4. İçerik Fotoğrafı

Wheels and Waves’te İki Yeni Ducati Scrambler Ortaya Çıktı! 5. İçerik Fotoğrafı

Tam Gaz versiyonu olarak tercüme edilen “Full Throttle” Versiyonu, Ducati Scrambler serisinin sportif ve canlı bir modeli. Yeni göz alıcı grafikleri, gıcır gıcır “Parlayan Siyah” depo ve ön çamurluk, sarı şeritler üzerinde kendine özgü siyah dama tahtası deseni ile yeni yan panelleri, havalı ve neşeli bir hava yaratmayı başarmış. 

Her iki motosiklet, organizasyon boyunca Radyo Ducati Scrambler’den canlı yayın yapacak olan ve Mobil radyo istasyonuna dönüştürülmüş Volkswagen California Ocean ve Volkswagen Amarok ile 12 Haziran’da Biarritz’e ulaşmış.

Ducati Scrambler Mach 2.0 Tanıtım Videosu:

YORUMLAR