in

World Supersport: Sezonun İlk Yarışına Sofuoğlu İkinci Sırada Başlayacak

Yazar: Ahmet TEZCAN

Başarılı World Supersport pilotu, şampiyonumuz Kenan Sofuoğlu, 2015 sezonunun ilk yarışına ikinci sırada başlayacak. İşte detaylar…

Kısa bir süre önce, motorlarını pistlerle buluşturan World Supersport pilotları test sürüşlerinin ardından artık sezonun açılışına hazır durumdalar.

 

21 Şubat 2015 Cumartesi günü Phillip Adası’nda gerçekleştirilen sıralama turlarında, geçen yılın Phillip Adası birincisi Jules Cluzel (MV Agusta Reparto Corse) birinci gelerek World Supersport 2015 sezonunun ilk yarışana birinci sırada başlamaya hak kazandı. Cluzel, 1.33.379s’lik zamanlamaya imza atarken hemen arkasında da şampiyonumuz Kenan Sofuoğlu (Kawasaki Pucetti Racing) bulunuyor böylece Kenan Sofuoğlu da yarışa ikinci sırada başlama hakkı kazanmış oluyor.

 

Pol pozisyonunu kazanmasını sağlayan zamanlamasıyla Cluzel, öngörülemeyen son 45 dakikada kendi rekorunu da güncellemiş oldu. Cluzel’in takım arkadaşı Lorenzo Zanetti ise 3.sırada piste çıkacak.

 

Eski Moto2 pilotu Gino Rea da (CIA Landlords Insurance Honda), Kyle Smith (Pata Honda WSS Team) ‘in önünde 4.sırada geri dönüyor. Turun bitmesine 18 dakika kala Siberia virajında düşmesine rağmen İngiliz sürücü Pol pozisyonunu elde etmek için ciddi bir atak gerçekleştirmişti. Adını geçen 5.sıradaki Kyle Smith’in arkasında ise Ratthapark Wilairot (CORE Motorsport Thailand) bulunuyor.

 

Fransız sürücü Lucas Mahias (Intermoto Kawasaki Ponyexpres), Kawasaki motoru ile yaşadığı sorun nedeniyle son 10 dakikaya kadar herhangi bir zamanlama kaydedemeyerek yarışa 7.sırada başlayacak. Mahias serbest pratik turlarında da bazı karışıklıklar yaşamıştı.

 

Lider sürücülerin arkasında da bazı etkileyici performanslar görüldü. WSS çaylağı Dominic Schmitter (Go Eleven Kawasaki), günün ilk saatlerinde geçirdiği ağır kazaya ve Phillip Adası’ndaki ilk sürüşü olmasına rağmen 9.sıraya yerleşti.

 

Oz Wildcard Racing pilotu Aiden Wagner da sezonun ilk yarışı için etkileyici bir performans sergileyerek 12.sırada başlamaya hak kazandı. Wagner, haftanın başında da benzer performanslara imza atmıştı.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

WSBK: Troy Bayliss Tekrar Pistlerde!

WSS: Sezonun İlk Yarışında Lider Cluzel

REKLAM