WorldSSP Aragon Yarış Sonuçları ve Kenan Sofuoğlu’nun Açıklamaları!

WSBK Yazar: Alper Baycan

WorldSSP Aragon Yarış Sonuçları ve Kenan Sofuoğlu’nun Açıklamaları!

Kenan Sofuoğlu’nun yaşadığı kaza sonrası tamamlayamadığı yarışta, Fransız Yamaha pilotu Lucas Mahias, Morais ve Jacobsen’i son turda alt etmeyi başardı.

2017 Dünya Supersport Şampiyonası’nın üçüncü raundunda hiç beklenmedik gelişmeler yaşandı. Pek çok kazanın gerçekleştiği yarışta, birkaç pilot, yarışma ümitlerine veda etmek zorunda kaldı. Yamaha Takımı’nın Fransız pilotu, Lucas Mahias hata yapmayacak kadar dikkatli davrandı ve son virajda aradan sıyrılarak Kallio Racing pilotu Sheridan Morais’ten galibiyeti almış oldu. Dördüncü gelen CIA Landlord Insurance Honda pilotu Jules Cluzel, sezonun ilk puanlarını kazanırken, üçüncü sırada yer alan PJ Jacobsen (MV Agusta Reparto Corse) hızlıydı fakat daha sonraki etaplarda zorluk yaşadı. 

WorldSSP Aragon Yarış Sonuçları ve Kenan Sofuoğlu’nun Açıklamaları!  1. İçerik Fotoğrafı

Bitiş çizgisini göremeyen isimlerin arasında 2007-2010-2012-2015 ve 2016 Dünya Supersport Şampiyonu Kawasaki Puccetti Racing Takım pilotu Kenan Sofuoğlu da bulunuyor. Geçen senenin Şampiyon ismi, yanlış zamanda yanlış yerde bulunarak GRT Yamaha Takımı’nın İtalyan pilotu Federico Caricasulo’nun düşmesiyle ona takıldı ve Caricasulo’nun yaşadığı kazaya karışmaktan kurtulamadı. Sofuoğlu’nun yarış sonrası kontrollerinde durumunun iyi olduğu açıklandı.

WorldSSP Aragon Yarış Sonuçları ve Kenan Sofuoğlu’nun Açıklamaları!  2. İçerik Fotoğrafı

Sakatlandığı sağ elinden başarılı ameliyat geçiren ve sezonun ilk iki ayağında yarışamayan Kawasaki Puccetti Racing Takım pilotu Kenan Sofuoğlu, yarış sonrası şu açıklamalarda bulundu; “Oldukça üzücü bir durum çünkü uzun bir aradan sonra bugün motosikletim ile yarışıyordum. Yarışta diğer yarışçıları izliyordum ve kontrol ediyordum, oldukça çılgınca sürüyorlardı. Onlara yaklaşmamak için biraz beklemek istedim. Fakat hata yaptılar ve yarıştan çıkmak zorunda kaldım. Doğal olarak çok hayal kırıklığına uğradım çünkü bu, kazanabileceğim bir yarıştı. Yarışçılar, sanki son turmuş gibi yarışıyorlardı. Bunu gördüğümde, her zaman uzak durmak isterim. Fakat bu kez, yardımı olmadı. Mutluyum çünkü elim daha da kötü olabilirdi, ama şu an iyi. Yeni kaza geçirdiğim için sırtım ile ilgili biraz problemim var. Birkaç güne daha iyi olacağımı hissediyorum.”

Şampiyonada genel sıralamada Lucas Mahias (GRT Yamaha Official WorldSSP Takımı) 45 puan ile ilk sırada, 40 puanla Roberto Rolfo (Team Factory Vamag) ikinci ve 34 puanla Sheridan Morais (Kallio Racing) üçüncü sırada bulunuyor. 

2017 Dünya Supersport (WorldSSP) Aragon Yarış Sonuçları

WorldSSP Aragon Yarış Sonuçları ve Kenan Sofuoğlu’nun Açıklamaları!  3. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR