in

WSBK 2017 Sezon Öncesi Testleri!

2017 WSBK sezon öncesi testlerinde, pilotlar yeni sezon için dur durak bilmeden heyecanla hazırlıklara devam ediyor.

Testler sırasyıla; 24-25 Ocak’ta Jerez, 28-29 Ocak’ta Portimao, Portekiz’de gerçekleşti. Daha sonra bazı takımlar 1 Şubat’ta Jerez’de çalışmalarına devam etti. 
WSBK Jerez Testleri
MOTUL FIM Superbike Dünya Şampiyonası testleri Güney İspanya’da sona ererken, piste çıkan 27 pilot arasından Kawasaki Racing Takım’ından Jonathan Rea, zirvedeki isim oldu. 2016’nın WSBK Şampiyonu Rea, Kawasaki ZX-10RR motoru ile sezon öncesi çalışmalarına kuvvetli bir şekilde ağırlık vermeye devam ediyor. Gün ortasında bir kaza yapmasına rağmen, 1.39.809 tur zamanlaması ile lider olmayı başardı. Takım arkadaşı ve geçen sene Şampiyona’yı ikinci olarak tamamlayan Tom Skyes, ikinci günün sonunda baskıyı arttırarak sıralamada üçüncü olarak yer aldı.
WSBK 2017 Sezon Öncesi Testleri!   1. İçerik FotoğrafıJonathan Rea – Kawasaki Racing Takımı – Jerez WorldSBK Test

Jonathan Rea, 24 ve 25 Ocak’ta gerçekleştirilen testlerden sonra açıklamada bulundu: “Yılın bu zamanında bu kadar iyi bir tur yapmak çok güzel fakat bu sadece test. Hiçbir zaman bir turluğuna en iyi pilot olmadım. Bu kış testlerinde pek çok hızlı tur gerçekleştirebildik ve motorun çok iyi çalışan bir ayarını keşfettik. Yol tutuş seviyesi, Kasım ayındakinden biraz daha azdı fakat yine de istikrarlı bir yol tutturduk. Pistte farklı bir karakterle, farklı arka süspansiyonları değerlendirme şansımız oldu. Showa, çok sıkı çalışıyor ve ben gerçekten bu durumdan etkilendim. Haftalardır yarış motosikleti üzerinde olmadığım için, kendi formum mükemmel değildi. Bir dahaki test günlerinde pek çok tur yapmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Geçen seneki gibi hissetmem için biraz kilometreye ihtiyacım var.”
WSBK 2017 Sezon Öncesi Testleri!   2. İçerik FotoğrafıNicky Hayden -WorldSBK Jerez Test

Bu arada, Honda World Superbike Takım pilotu Nicky Hayden, 24-25 Ocak’taki Jerez testlerinde, ilk defa Honda CBR1000RR SP2 ile kavuşma şansı yakalamıştı. Böylece takım, aylardır beklenen yeni Fireblade’in tadına bakmış oldu. Motor hakkında çok olumlu fikirlere sahip olan Hayden, yaptığı açıklamda, bazı teknik problemlerle uğraştıklarını ama yeni motosiklet ile teste çıkmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etmişti. 
WSBK Portimao Testleri
MOTUL FIM Superbike World Championship pilotları, 28-29 Ocak’ta Portekiz’in Portimao Pisti’nde iki günlük test gerçekleştirdiler. 11 takımın hazır bulunduğu testlerde, cumartesi günkü yağan yağmur, pilotların tempolarını ya da tutkularını yavaşlatmaya yetmemişti.
WSBK 2017 Sezon Öncesi Testleri!   3. İçerik FotoğrafıChaz Davies – Aruba It.Racing-Ducati – Portimao WorldSBK Test

Aruba.it Racing – Ducati Takımı’ndan 2011’in Dünya Supersport Şampiyonu Chaz Davies, 1.41.813 en iyi tur zamanlaması ile testi tamamlayan isim oldu. Ducati Panigale R’ın potansiyelini anlamaya başlayan Davies, ikinci gün tur zamanını iyileştirmeyi başarmıştı. Takımı ile iyi işler başaracağını belirten Davies, teknik güncellemeler konusunda verecekleri geri bildirimler ile gerekli değerlendirmeleri yapacaklarını açıkladı. 
Bu testlerde STK1000 ve Supersport takımlarının da yer aldığını belirtelim. Aruba.it Racing – Junior Takım arkadaşları, Michael Rinaldi (1.44.937) ve Mike Jones (1.45.299) zamanlamaları ile European Superstock 1000 sınıfının en üst iki sırasında yer aldılar. Supersport sınıfında, Patrick Jacobsen 1.46.229 zamanlama ile üst sıradaydı.
Jerez ve Portimao testleri sona erdikten sonra, Jerez’de yeni bir heyecan başladı. Superbike’tan bazı takımlar, Jerez’de 2017 sezonu için hazırlıklarına kaldıkları yerden devam ettiler. Bu testlerde Jonathan Rea, baş safta olmayı başarmıştı. Günün bitmesine 15 dakika kala gerçekleştirdiği en iyi 1.39.248 zamanlaması ile günü en üst sırada tamamladı. Takım arkadaşı Tom Skyes ise 64 turun en iyi zamanlamasını 1.40.920 olarak gerçekleştirerek ikinci sırada yer aldı. 
2017 WSBK sezonunun 24-26 Şubat tarihleri arasında Avustralya’nın Philip Island Pisti’nde yapılacağını hatırlatalım. 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Kenan Sofuoğlu, Başarılı Bir Ameliyat Geçirdi

Honda Superbike Takım Lansmanını Kaçırmayın!

REKLAM