in

WSBK: Assen 1.Yarış Sonuçları

Yazar: Ahmet TEZCAN

2016 World Superbike sezonunun TT Circuit Assen’de koşulan 4.ayağının 1.yarışında galip gelen isim Jonathan Rea olurken ikinci sıraya Chaz Davies, üçüncü sıraya ise MotoGP efsanesi Nicky Hayden yerleşti.

TT Circuit Assen’de 16 Nisan 2016 Cumartesi günü koşulan 1. yarışın galibi Kawasaki pilotu Jonathan Rea oldu. İkinci sıraya ise başarılı bir şekilde mücadele veren Chaz Davies yerleşirken MotoGP efsanesi Nicky Hayden da üçüncü sıraya yerleşerek World Superbike’taki ilk podyumuna erişmiş oldu.

WSBK: Assen 1.Yarış Sonuçları 1. İçerik Fotoğrafı

İlk çizgide bulunan pilotlar yarışa mükemmel bir başlangıç yaptılar ve Tom Sykes, pol pozisyonunda başladığı yarışı lider konumda götürmeye devam ederken bir hata sonucu Jonathan Rea tarafından geride bırakıldı ve böylece Ducati pilotu Chaz Davies de lider ikiliyi kovalamaya başladı.

WSBK: Assen 1.Yarış Sonuçları 2. İçerik Fotoğrafı

Sonraki etapta Tom Sykes, 16.virajı alırken kontrolü kaybederek kaza yaptı ve kazayı yara almadan atlatabildi. Böylece Rea, Davies, van der Mark ve Hayden grubu da geride kalanlarla aralarındaki farkı açtılar.

Van der Mark, Davies ve Rea’nın liderlik savaşı, görülmeye değerdi fakat ne yazık ki Hollandalı pilot tempoyu çok yüksek tuttuğu için Honda’sının kontrolünü kaybederek yarış dışı kaldı. Rakipler de böylece Rea’nın galip geldiği bir mücadelenin içinde kaldılar. Van der Mark’ın takım arkadaşı Nicky Hayden ise 4.sırada sabırla yarışırken podyuma çıkma fırsatı bularak Honda’nın Pirelli’nin sınırlarını bildiğini gösterdi.

MV Agusta, Aragon’daki hayal kırıklığını geride bırakarak Leon Camier ile 5.sıraya yerleşti.

WSBK: Assen 1.Yarış Sonuçları 3. İçerik Fotoğrafı

Pata Yamaha ikilisi Sylvain Guintoli ve Alex Lowes ise maalesef haftaya makus kaderleri ile damgalarını vurdular; Guintoli’nin birinci sırada başladığı Hollanda’daki ilk yarışı maalesef çakıllarda son bulurken Lowes ise Superpole 2’de geçirdiği kazadan sonra 6.sırada başladığı yarışı 8.sırada tamamladı.

BMW pilotları Markus Reiterberger ve Jordi Torres, Superpole 1’den 2.’ye geçmeyi başardılar ve yarışta da birbirlerine yakın kalarak mücadele ettiler. Reiterberger, kaza yapmasına rağmen yarışa geri dönerek mükemmel bir performansla yarışı 7.sırada tamamlarken; Jordi Torres ise 5.sıraya yerleşti. 6.sırada da kariyerinin en iyi yarış sonucunu elde eden Aprilia pilotu Lorenzo Salvadori bulunuyor.

Alex Lowes’un 8.sıraya yerleştiğine yukarıda da belirtmiştik ve Roman Ramos ve Lucas Mahias da ilk 10’u tamamlayan isimler oldu.

Haftanın ikinci yarışı, 17 Nisan 2016 Pazar günü Türkiye saati ile 15:00’da TT Circuit Assen’de koşulacak.

WSBK: Assen 1.Yarış Sonuçları 4. İçerik Fotoğrafı

Tam Sıralama Listesi

WSBK: Assen 1.Yarış Sonuçları 5. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Davies Aragon’u Domine Etti!

Davies Bu Haftasonunu Çifte Zafer İle Taçlandırdı

REKLAM