in

WSBK Barcelona İlk Yarışın Galibi Jonathan Rea

 Yamaha ekiplerinin çok hızlı başladığı WSBK Barcelona hafta sonunun ilk yarışını ingiliz Sürücü şampiyona lideri Jonathan Rea kazandı. Rea’yi Redding ve Davies izledi. 2. sıradan yarışa başlayan temsilcimiz Toprak Razgatlıoğlu ise ilk virajda van der Mark ile yaşadığı temasın ardından yarışı 6. bitirdi. 

Toprak WSBK Barcelona ayağına Hızlı Başlamıştı

Toprak zorlu geçirdiği Aragon haftasonlarının ardından WSBK Barcelona antrenman turlarında en hızlı turu elde ederek zirveye geri döndü. Yamaha ekipleri geçen hafta yapılan Misano MotoGP yarışına benzer bir şekilde ilk 3 sırayı elde etti. Geçtiğimiz haftalarda galibiyet mücadelesi içinde olan Ducati sürücüsü Scott Redding 9. sırada kendine yer bulmuştu

  Şampiyona lideri Jonathan Rea’nın 76 puan gerisinde, ikinci sırada bulunan Scott Redding’in ise 60 puan gerisinde bulunan Toprak hızlı başladığı haftasonunda şampiyonadaki rakipleri ile puan farkını kapamak istiyordu. 

Toprak Razgatlıoğlu WSBK Barcelona
Toprak çok iyi başladığı hafasonunda geriye düşse de önünde hala iki yarış var

Temsilcimiz iyi bir start alarak birinci viraja Jonathan Rea’in hemen arkasında girmeye hazırlanırken arkadan gelen akım arkadaşı Van Der Mark Toprak’ı dışarı açılmaya zorladı. Dışarı açıldıktan sonra 7.liğe kadar düşen Toprak yarış içerisinde 5.liğe kadar yükselse de Bautista’nın Honda’sı ile yaptığı atak sonrası 6.lığa düştü ve yarışı 6. bitirdi. 

 Gerilerden başlayan Scott Redding ise ilk turun ardından ikinciliğe kadar yükseldi. Yarış içersinde arkadan kayma ile Rinaldi’ye ikinciliği kısa süreliğine teslim emişti. İngiliz sürücü 12 tur kala yaptığı atağın ardından şampiyonadaki rakibi Jonathan Rea’in arkasına yerleşti ve WSBK Barcelona ayağının ilk yarışını ikinci bitirdi. Hafta sonu yarın yapılacak iki yarışla devam edecek.

Tüm sonuçlar için tıklayabilirsiniz. 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Peugeot Metropolis Yeni Yüzüyle Daha Çarpıcı

Vinales Pol

MotoGP Emilia-Romagna: Vinales Yeniden Polde

REKLAM