in

WSBK Estoril: Temsilcilerimizin Haftasonu

Toprak Başık WSBK Estoril

 WSBK Estoril haftasonu ile beraber Superbike şampiyonası bu hafta sona erdi. Sezonun son yarışlarını Temsilcimiz Toprak yapılan yarışları harika bir performansla kazanarak sezonu 4. olarak tamamladı. Kawasaki sürücüsü Rea ise bu 2020 WSBK şampiyonluğunu elde etti. 600Cc’de yarışan Can Öncü şampiyonayı 6. tamamlarken 300cc sınıfında yarışan temsilcimiz Bahattin Sofuoğlu ise Dünya 3.sü oldu. 

WSBK Estoril Toprak İçin Oldukça İyi Geçti

 Toprak Hafta sonuna çok hızlı bir giriş yaptı. Kariyerinin ilk pol pozisyonunu kazanan temsilcimiz birinci yarışı 3 saniyelik bir farkla kolay bir şekilde kazandı. Toprak için haftasonunun tek galibiyeti ilk yarış değildi, temsilcimiz Superpole yarışında da iyi bir startın ardından yerini koruyarak yarışın galibi oldu. Son yarışa da Polden başlasa son turlara doğru geçilerek yarışı 3. bitirdi. Bu sonuçlar sayesinde Toprak WSBK sezonunu 4. olarak tamamladı.  

WSBK Estoril Rea
Rea 6. Kez Şampiyon oldu

Can Öncü İçin En İyi Sonuç 6.lık

 Turkish GP ile yarışan temsilcimiz Can Öncü ise Portekiz’den 6.lık ile ayrıldı. Mahias ve Raffaele De Rosa’nın yaşadığı teması bir fırsat olarak kullanan Can 4. sıraya kadar yükselse de ilk yarışı 6. olarak tamamlayarak WSBK Estoril haftasonda kendisinin en iyi sonucunu elde etti. Genç temsilcimiz bir sonraki sezon Kawasaki Pucetti  ile yarışacak. 

Bahattin Dünya 3.sü Oldu

Bahattin SSP330 Serisi
Bahattin SSP330 Serisinde Dünya 3.lüğünü elde etti

Bahattin Sofuoğlu ise geçirdiği başarılı sezonun ardından şampiyonayı 3. olarak tamamladı. İlk yarışta 21. cepten başlasa bile rakiplerini geçmeyi başararak 11. sıraya kadar ilerleyen Bahattin, ikinci yarışta ise son düzlükte geçilmesinin ardından yarışı 4. bitirdi


Tüm Sonuçlar için buraya tıklayabilirsiniz. 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
R1250RT-2

BMW R1250RT 2021 İçin ACC İle Yenilendi

Kawasaki Hybrid Başlık

Kawasaki Hybrid Motorlar İçin Çalışıyor

REKLAM