in

WSBK: Jonathan Rea Şampiyonluğa Koşuyor!

Yazar: Ahmet TEZCAN

2015 World Superbike sezonunda Jonathan Rea, 125 puan ile takım arkadaşı Tom Sykes’a üstünlük sağlamış durumda. Sezonun bitimine sadece 3 yarış kala Jonat Rea Şampiyonluğu garantileyebilir. Detaylar için devam edin…

Jonathan Rea, sezonun bitimine 3 yarış kala 2015 World Superbike Şampiyonası’nın Sepang’ta yapılacak 10.ayağına muhtemel şampiyon olarak gidiyor. 

Jonathan Rea

WSBK: Jonathan Rea Şampiyonluğa Koşuyor! 1. İçerik Fotoğrafı

Rea; Sepang, Jerez, Magny-Cours ve Katar’daki son 8 yarışın en yüksek puanı olan 200 puan ile takım arkadaşı Tom Sykes 125 puan üzerinde lider konumda bulunuyor.

Tom Sykes

WSBK: Jonathan Rea Şampiyonluğa Koşuyor! 2. İçerik Fotoğrafı

Böylece eğer ki Rea Sepang’taki haftayı matematiksel olarak Şampiyonluk için onunla mücadele edebilecek olan Sykes, Chaz Daviez ve Leon Haslam’ın üzerinde lider konumda 150 puan ile tamamlarsa yaz bitmeden Şampiyon’luk tacını giymiş olacak.

Rea’nın egemenliği Honda’dan Kawasaki’ye geçtiğinden beri devam ediyor. Şu ana kadar her yarışta podyuma çıktı ve 18 yarıştan 11’ini kazanmış durumda.

Laguna Seca’daki yüksek standartları ile edindiği farksız sonuç sonrasında Rea, Kawasaki’nin Malezya’nın zorlu şartlarına daha iyi uyum sağlayacağından emin.

“Uçup gidebileceğim rauntları her zaman severim. Geçen yıl Sepang yarışları için çalıştığımda biraz zorlandım fakat Ninja ZX-10R’nın oldukça güçlü bir paket olduğu görülüyor. Sepang’ta havanın çok sıcak olmasını bekliyorum. Yarışların zamanlarıyla ve yılın bu zamanında orada öğleden sonra fırtınalı sağanak yağış olma ihtimali var bu yüzden havaya karşı da hazır olmalıyız.”

“Yüksek frenaj gücü gerektirmeyen, oldukça virajlı ve sıcaklığı yüksek olmayan Laguna’da öncelikli olan ön lastiğimi kullanamadım. Bu yüzden Malezya’da sıcaklığın ve yüksek frenaj bölgelerinin yükselmesiyle benim için öncelikli olan sert ön lastik seçilecek. Umarım normal sürüş stilime dönebilirim ve motosikleti gerektiği gibi ayarlayabilirim.”

“Laguna Seca’da iyi bir tempo yakalamamıza rağmen tamamen rahat değildim. Uzun yaz tatiline başlamadan önce Sepang’ta güçlü bir hafta geçirmem benim için önemli. Sepang pistinde gerçekten eğleniyorum ve Asya’lı hayranlar da her zaman inanılmaz; bu yüzden mükemmel bir hafta olmalı diye düşünüyorum.”

Chaz Davies

WSBK: Jonathan Rea Şampiyonluğa Koşuyor! 3. İçerik Fotoğrafı

Rea, Sykes, Davies ya da Haslam Şampiyon olursa İngiltere, dokuz kez Dünya Şampiyonluğu bulunan ABD’yi geçerek listede liderliğe oturacak.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

WSBK: Portimao Yarış Sonuçları

Jerez WSBK Sıralama Turları Sonuçları

REKLAM