in

WSBK Laguna Seca Yarışı, Resmen Onaylandı

Yazar: Ahmet TEZCAN

Yapılan bir isim sponsorluğu anlaşmasından sonra, Laguna Seca 2014 Superbike Şampiyonası’na kesin olarak bir turluğuna ev sahipliği yapacak.

GEICO Motosiklet ile isim sponsorluğu anlaşmasının kabul edilmesinden sonra, 2014 Dünya Superbike Şampiyonası’nın Amerikan turu kesinlikle Laguna Seca’ da gerçekleşecek.

WSBK neredeyse on yıllık bir aradan sonra 2013 yılında California’ya geri döndü, takvimde Amerikan temsilcisi olarak Miller Motorsports Park yerine, Tom Sykes ve Eugene Laverty tarafından kazanılan yarışlar yer aldı.

WSBK, Laguna Seca’yı sezon takvimine geçice olarak eklediğinde ve Laguna Seca’nın MotoGP takviminden de çıkarılmasının ardından, pist hiçbir yarışa ev sahipliği yapamama durumunda kalmıştı.

Bununla birlikte, GEICO Motosiklet’in sponsor olacağı bir anlaşma sonrası, 14 tur serisinin dokuzuncu etkinliğinin markalanması ve 11-13 Temmuz tarihinde erken bir yaz ortalarında önceden planlandığı gibi ABD turu devam edecek.

Mazda Raceway Laguna Seca’nın genel müdürü ve CEO’su olan Gill Campbell, durumu “GEICO, etkili ve son derece sadık olan kitleye ulaşmada, bu inanılmaz hafta sonu motorsiklet yarışı için doğal bir partner.” diye yorumladıktan sonra, ” Sponsorluk programının bir parçası olarak, GEICO yerinde etkinleştirip güçlü bir web sitesi ve sosyal medya girişimi programının bir parçası olacak.” dedi.

WSBK Ticari ve Pazarlama Direktörü Marc SAURINA, “GEICO bu önemli pazarda motosiklet deneyimleri sayesinde ABD’de Dünya Superbike etkinliklerinin reklamını tanıtmakta uygun bir takım arkadaşıdır.” dedikten sonra, ” Mazda Raceway Laguna Seca ‘nın simgesel pistinde, Dünyanın en iyi iki tekerlekli etkinliği olmaktan çok memnunuz ve bu yaz çok sayıda Monterey takipçileri, bisikletçileri ve motosiklet hayranlarını toplamak için sabırsızlanıyoruz.” diyerek sözlerine son verdi.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Kev Coghlan, Oz Testinden Sonra Aragon İçin Hazırlanıyor

Canepa, Aragon’da İyi Bir Sonuç Bekliyor

REKLAM