in

WSBK Magny-Cours: Temsilcilerimizin Haftasonu

 WSBK Fransa ayağı WSBK Magny-Cours geçtiğimiz haftasonu tamamlandı. Yarışların yapılacağı iki gün de sezonun genelinin aksine soğuk ve yağışlı geçti. İki gün boyunca pist şartları nedeniyle çok fazla kaza gördüğümüz Magny-Cours’da Bahattin Sofuoğlu cumartesi günü yapılan yarışta sezondaki 4. podyumunun sahibi olurken, Can Öncü ise ıslak havada çok güçlü bir performans gösterdi. Toprak’ın ise en iyi sonucu 6.lık oldu.

Bahattin WSBK Magny-Cours’da Yeniden Podyumda

 300cc sınıfında mücadele eden Bahattin Sofuoğlu en son Aragon’da çıktığı podyuma bu hafta sonu geri döndü. Yarış ilk turda yaşanan kazadan dolayı kırmızı bayrakla durduruldu, ardından temsilcimiz ıslak pist şartlarında zorlu geçen ilk yarışta liderin 9 saniye arkasında 3. olarak bitirdi. Bahattin pazar günü yapılan yarışta ise yaptığı kazanın ardından yarış dışı kaldı. 

Bahattin WSBK Magnu-Cours
Bahattin bu sezon 4. kez podyumda yer aldı

Can Öncü’nün Islak Hava Performansı Yarışa Damga Vurdu

 Can Öncü Cumartesi günü yapılan yarışta geriden başladığı 21. başladığı yarışta inanılmaz bir performans göstererek neredeyse podyum yakalayacak konuma kadar yaklaşmıştı. Islak zeminde yaptığı ataklarla yarış boyunca ekrana gelen temsilcimiz son turlarda sıra kaybederek yarışı 6. bitirmişti. Pazar günü yapılan yarışta yine ıslak zeminde etkileyici bir yarış sürdürürken yaptığı kazanın ardından podyumu kaçırdı. 10.luğa kadar gerileyen Can yaptığı ataklarla 6.lığa kadar gelebildi. 

Toprak İçin Haftasonunun En İyi Sonucu Altıncılık

 İlk yarış ilk iki sıradan başlayan BMW Sürücüleri Tom Sykes ve Eugene Laverty’nin birbirlerini düşürmelerini ardından olaylı başladı. İlk turun ardıda Toprak 8. sıraya ilerlemişti. Zorlu şartlarda iyi bir tempo ile yarışı sürüdüren Toprak son turlarda beşincilik için Scott Redding ve Leon Haslam ile mücadeleye etti. Haslam, Toprak onu güzel bir atakla geçtikten sonra denediği bir atak sonrasında kendini yerde buldu. Bu karmaşadan faydalanan Scott Redding beşinci sırada yarışı bitirdi. 

 Yarışların geri kalanı Toprak’ın standartları için pek de pozitif değildi. Temsilcimiz kalan yarışları 9. olarak tamamladı.

Tüm sonuçlar için buraya tıklayabilirisiniz. 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
BMW'nin Yeni Patenti

BMW Akıllı Çekiş Kontrol Üzerinde Çalışıyor

BMW

R 1250 GS ve GS Adventure Modelleri 40 Yaşında

REKLAM