WSBK Şampiyonu Jonathan Rea, Yılın Sporcusu Ödülü’ne Aday!

WSBK Yazar: Alper Baycan

WSBK Şampiyonu Jonathan Rea, Yılın Sporcusu Ödülü’ne Aday!

Dünya Superbike Şampiyonası’nda üçüncü kez kupayı alan KRT pilotu Jonathan Rea, BBC Yılın Sporcusu Ödülü’ne aday gösterildi.

Dünya Superbike Şampiyonası’nda rakipleri ile Kawasaki Racing Takımı’nda mücadele eden başarılı pilot, bu kategoride Formula 1 Şampiyonu Lewis Hamilton, boksçu Anthony Joshua ve tenisçi Johanna Konta ile 17 Aralık’taki halk oylamasında yarışacak. 

WSBK Şampiyonu Jonathan Rea, Yılın Sporcusu Ödülü’ne Aday!  1. İçerik Fotoğrafı

Jonathan Rea, Spor camiasında en prestijli ödüllerden birisi olarak görülen BBC Yılın Sporcusu Ödülü’nde 11 sporcu ile kıyasıya rekabet edecek ve bu unvanı İngiliz halkının oyları kimi layık görürse, o değerli sporcu kazanmış olacak.  

WSBK Şampiyonu Jonathan Rea, Yılın Sporcusu Ödülü’ne Aday!  2. İçerik Fotoğrafı

İngiltere’nin en iyi sporcularının başarılarını kutlayan ödül, 63. Senesine giriyor ve Liverpool’da ülkenin elit sporcuları önünde düzenleniyor.

WSBK Şampiyonu Jonathan Rea, Yılın Sporcusu Ödülü’ne Aday!  3. İçerik Fotoğrafı
Jonathan Rea, Buckingham Sarayı'nda Cambridge Duk'ü tarafından kutlanırken

Bu sezon üçüncü tarihi başarısını yakalayan Kawasaki Racing Takımı’nın vaz geçilmezi Rea, bu sene İngiliz Krallık Üyesi yapıldıktan sonra Kraliyet Ailesi tarafından tanınmış oldu. Böylece başarılı pilota, ilk olarak evinde destek sağlandı. 

WSBK Şampiyonu Jonathan Rea, Yılın Sporcusu Ödülü’ne Aday!  4. İçerik Fotoğrafı

Adaylığı aldıktan sonra gururlanan Rea’nın düşünceleri şu şekilde: “Böylesine değerli bir organizasyonda adaylığa dahil olmaktan dolayı çok heyecanlıyım ve Superbike’ta böylesine harika bir yıldan sonra bu da işi çok daha müthiş yere götürdü. Şu anda bir rüyada gibi hissediyorum ve üç kez Dünya Şampiyonası’nı kazanmış olmayı asla hayal edemezdim. Sporumu temsil etmekten çok mutluyum, çünkü bir motorcunun aday gösterilmesinden beri 10 yıl geçti böylece motorsporları diğer ana spor dallarıyla tanınması için çok gurur duyduğum bir şey. Bu sporun bir hayranı olarak televizyonda izleyerek büyüdüm ve asıl ödül için aday olmak oldukça müthiş bir şey! Birçok sporcu ile aynı yeri paylaşmaktan ve İngiltere'de muhteşem bir spor başarısını kutlamaktan heyecan duyuyorum.”

2017 BBC Yılın Sporcusu Ödülü Adayları
Elise Christie (Hız pateni)
Mo Farah (Atletizm)
Chris Froome (Bisiklet)
Lewis Hamilton (Formula 1)
Anthony Joshua (Boks)
Harry Kane (Futbol)
Johanna Konta (Tenis)
Jonnie Peacock (Engelli atletizm)
Adam Peaty (Yüzme)
Jonathan Rea (Motosiklet)
Anya Shrubsole (Kriket)
Bianca Walkden (Tekvando)

YORUMLAR