WSBK Son Durum!

WSBK Yazar: Efe Kutlu

WSBK Son Durum!

2017 sezonunun neredeyse yarısı tamamlanmış olan Dünya Superbike Şampiyonası'nda güncel durumu gözden geçirelim. Toplam 13 ayaktan oluşan WSBK kategorisinin ilk 6 raundu tamamlandı.

Dünya Superbike Şampiyonası’nda yine başrollerde her zaman olduğu gibi Kawasaki Racing pilotu Jonathan Rea’yı görüyoruz. Artık WSBK yarışlarında, birincilik kürsüsüne başka bir pilot çıkamayacağını düşünürken Pirelli Aragon Raundu’nun ikinci yarışında Aruba.It.Racing – Ducati Takımı’ndan Chaz Davies ezberleri bozdu.

WSBK Son Durum! 1. İçerik FotoğrafıChaz Davies - Aruba.It.Racing Takımı


WSBK Son Durum! 2. İçerik Fotoğrafı

Jonathan Rea - Kawasaki Racing Takımı

Daha sonra Nisan sonunda gerçekleşen Acerbis Dutch Raund’unda Assen Pisti’nde Jonathan Rea yine liderlik pozisyonunu ele geçirmeyi başardı. Sonrasında 12-14 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Motul Italian Raund’unun her iki yarışında yine Aruba.It.Racing – Ducati Takımı pilotu Chaz Davies, podyumda birincilik kürsüsündeydi. Nihayet WSBK’da ortalık biraz kızışmaya başlamıştı. 26-28 Mayıs tarihlerinde Donington Park Pisti’nde gerçekleşen PATA UK Raundu’nda birinci yarışı Jonathan Rea’nın takım arkadaşı Kawasaki Racing pilotu Tom Skyes ve ikinci yarışta ise yine vazgeçilmez isim Rea yer aldı. 

WSBK Son Durum! 3. İçerik Fotoğrafı

16-18 Haziran tarihlerinde Misano Pisti’nde gerçekleşecek olan sezonun yedinci raundu Pirelli Riviera Di Rimini öncesi açıklamada bulunan Aruba.it Racing – Ducati pilotu İngiliz Chaz Davies “İstediğimiz kadarı gerçekleşti. Zor bir yarıştı, berbat bir başlangıç oldu, sonra mücadele etmeye başladık ve Mario Kart’ın bir oyunu gibiydi. Herkesten ve her enkazdan kaçma durumu gibiydi. Her neyse, evimde sevenlerimin önünde podyumda olmaktan çok mutlu oldum. En önemlisi buydu.” açıklamalarını yaptı.

2017 WSBK Genel Sıralama

WSBK Son Durum! 4. İçerik Fotoğrafı

WSBK, bir sonraki 7. raund 16-18 Haziran'da gerçekleşecek. Tüm takvim bilgileri aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

WSBK Son Durum! 5. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR