in

WSBK: Troy Bayliss Tekrar Pistlerde!

Yazar: Moe

World Superbike serilerinde 3 kez Dünya Şampiyonluğu bulunan (2001, 2006, 2008) Troy Bayliss sürpriz bir şekilde pistlere yeniden dönüyor.

Aruba.it Ducati Takımı’nda sakatlanan Davide Giugliano yerine yarışacak olan eski şampiyon, en son 2008’de bıraktığı padoklara Philip Island yarışı ile dönmeye hazırlanıyor. 16 Şubat’taki test turlarında geçirdiği kaza ile iki omurunda çatlak tespit edilen İtalyan Giugliano’nun yerine, son dakikada yeni sürücü ihtiyacı ile karşı karşıya kalan Ducati ekibi, aradığı taze (biraz pıhtılaşmış olabilir gerçi!) kanı Troy Bayliss ile bulduğunu duyurdu.

 

WSBK: Troy Bayliss Tekrar Pistlerde! 1. İçerik Fotoğrafı

 

“Davide için gerçekten üzgünüm, yeni sezona bu şekilde başlamak gerçekten kötü.” açıklamalarında bulunan Troy Bayliss, Avustralya yarışı ile ilgili ise: “Yeniden pistlere çıkmak, kalabalığı hissetmek ve Ducatisti’ler ile bir araya gelmek bana inanılmaz bir güç veriyori. Üstüne üstlük favori pistlerim arasında yer alan Philip Island’ın WSBK serilerindeki 25. yıl kutlamalarında yarışabilmek beni gerçekten, oldukça heyecanlandırdı. Bu da bana wildcard ile yeniden bu piste çıkmam ve Ducati ekibi ile çalışmam konusunda büyük bir itici etmen oldu. Bizim için oldukça zor bir haftasonu olacak biliyorum, uzun zamandır pistlerden uzağım ancak Philip Island’ı artık avucumun içi gibi biliyorum. Bir kaç tur ısındıktan sonra formuma kavuşabileceğimi umuyorum, haftasonunda elimden geleni yapacağım…” sözleri ile heyecanını dile getirdi.

 

WSBK: Troy Bayliss Tekrar Pistlerde! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Ducati takımı, en başta sadece Chaz Davies ile yarışa çıkma planları yaparken Troy Bayliss’ten gelen teklifin reddedilemeyecek kadar cazip olduğunu düşünmüş olmalı ki Avustralyalı pilotu da ekibe dahil etmekte tereddüt etmemiş.

 

Superbike kariyerinde Ducati ile 52 zafere imza atan Bayliss, Philip Island’da da 6 kez kürsünün en üst basamağına çıkma başarısını göstermişti…

 

Bakalım 1969 doğumlu pilot, genç rakipleri karşısında nasıl bir performans sergileyecek? 2015 sezonu  World Superbike ve Supersport haberlerimiz için takipte kalın…

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

World Supersport: Sofuoğlu Phillip Adası Testlerinde Zirvede!

World Supersport: Sezonun İlk Yarışına Sofuoğlu İkinci Sırada Başlayacak

REKLAM