WSBK&WSS: Katar'da Antrenman Turları Sona Erdi!

WSBK Yazar: Moe

WSBK&WSS: Katar'da Antrenman Turları Sona Erdi!

Katar'ın akşam saatlerinde oldukça çekişmeli geçen 3. antrenman turlarının ardından, hem Superbike'da hem de milli yarışçımız Kenan Sofuoğlu'nun da yarışıyor olduğu Supersport kategorisinde sıralama turlarına katılacak olan sürücülerin dereceleri belli oldu... Doha çöllerinde antrenmanları takip eden bir de sürpriz isim vardı. İşte ayrıntılar...

Bu sonuçlara göre Superbike kategorisinin sıralama turları olan Superpole'de yarışacak isimler de netleşmiş oldu.

 

Teknik bir arıza sebebiyle antrenman turlarına bir süre çıkamayan Ducati Superbike Team sürücüsü Davide Giugliano, önce 8. en hızlı tur zamanının sahibi olurken, ritmini hızla arttırarak 6. sıraya, ardından da liderliğe yükselmeyi bildi; ve böylece günün en hızlı tur zamanına sahip olan isim olmuş oldu.

 

WSBK&WSS: Katar'da Antrenman Turları Sona Erdi! 1. İçerik Fotoğrafı

 

İtalyan sürücünün ardınan ise, gün boyunca oldukça başarılı ve istikrarlı tur zamanları çıkarmayı başaran Pata Honda World Superbike takımından Jonthan Rea günün en hızlı ikinci sürücüsü olmayı başardı.

 

Losail International Circuit'de üçüncü en hızlı tur zamanını ise Sylvain Guintoli (Aprilia Racing Team) elde etti.

 

Superbike'ın 3. ve 4. Antrenman Turları Sıralaması ise şu şekilde:

 

WSBK&WSS: Katar'da Antrenman Turları Sona Erdi! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Milli yarışçımız Kenan Sofuğlu'nun da yarıştığı World Supersport şampiyonasında ise şampiyonluğunu ilan eden Michael van der Mark, 2. antrenman turlarını ilk sırada tamamlayan isim oldu. Antrenman turları sonucu, 1. ve 11. en hızlı tur zamanına sahip olan sürücülerin arasında 1 saniyeden bile az bir zaman farkının olması ise, bize Pazar günü oldukça çekişmeli geçecek olan bir yarışın sinyallerini veriyor.

 

WSBK&WSS: Katar'da Antrenman Turları Sona Erdi! 3. İçerik Fotoğrafı

 

Cumartesi günü gerçekleştirilen 3. antrenman turlarına ise milli yarışçımız Kenan Sofuoğlu damgasını vurdu. 2.02.576'lık derecesiyle günün en hızlı ismi olan Sofuoğlu'nun bir de sürpriz ziyaretçisi vardı, Toprak Razgatlıoğlu!

 

WSBK&WSS: Katar'da Antrenman Turları Sona Erdi! 4. İçerik Fotoğrafı

 

Mentoru Kenan Sofuoğlu'nu padokta desteklemeye gelen Toprak Razgatlıoğlu'nun, Redbull sponsorluğunda gelecek sene Superstock 600 serisinde yarışacağını hatırlatalım...

 

WSBK&WSS: Katar'da Antrenman Turları Sona Erdi! 5. İçerik Fotoğrafı

 

Senenin son WSBK ve WSS yarışı olacak olan Katar raundundan gelişmeleri sizlere aktarmaya devam ediyor olacağız...

 

Supersport'un 2. ve 3. Antrenman Turları Sıralaması ise şu şekilde:

WSBK&WSS: Katar'da Antrenman Turları Sona Erdi! 6. İçerik Fotoğrafı

 

YORUMLAR