WSS: Assen'de Lider Sofuoğlu!

Pist Yazar: Ahmet TEZCAN

WSS: Assen'de Lider Sofuoğlu!

19 Nisan 2015 Pazar günü yapılan 2015 World Supersport Şampiyonası'nın 4.ayağında Şampiyonumuz Kenan Sofuoğlu, liderliği elde eden isim oldu. İşte detaylar...

Sofuoğlu (Kawasaki Puccetti Racing), 2015 yılı Şampiyonası'ndaki birinciliklerine bir yenisini daha son virajda gerçekleşen mücadele ile ekledi.

 

Tayland ve Aragon'daki hayal kırıklığından sonra Jules Cluzel (MV Agusta Reparto Corse), yarışın bitimine doğru Sofuoğlu ile arasındaki çekişme sonrasında ikinci sıraya yerleşti. Cluzel'in tesellisi yeni bir tur rekoru kırmak ve aldığı 20 puan ile şampiyonadaki şansını canlı tutmak.

 

Podyuma çıkacak son isim ise yine bir düello ile belirlendi; bu seferki Kyle Smith (Pata Honda World Supersport Team) ve PJ Jacobsen (Kawasaki Intermoto Ponyexpress) arasındaydı. Mükemmel bir başlangıç yaparak ilk iki tura liderlik eden Smith, yarışı üçünü sırada tamamlayarak 2015 sezonunda üçüncü kez podyuma çıkmayı başardı. Smith'in arkasında ise şampiyona için bir çekişme içerisinde olan Amerikalı pilot PJ Jacobsen vardı.

 

Yarış kariyerinin 21.yılında Roberto Rolfo, Lorenzo Zanetti'nin (MV Agusta Reparto Corse) önünde 5.sırada sırada yarışı tamamladı.

 

Lucas Mahias ise yalnız bir yarış geçirerek 7.sıraya yerleşti. İlk 10'u tamamlayan isimler ise sırasıyla şöyle: Marco Faccani (San Carlo Puccetti Racing), Alex Baldolini (Race Departmen ATK#25) ve Riccardo Russo (CIA Landlords Insurance Honda).

 

Tam Sıralama Listesi

WSS: Assen'de Lider Sofuoğlu! 1. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR