WSS: Assen Sıralama Sonuçları

Pist Yazar: Ahmet TEZCAN

WSS: Assen Sıralama Sonuçları

16 Nisan 2016 CUmartesi günü Assen'de koşulan World Supersport sıralama turlarında pol pozisyonunu elde eden isim Randy Krummenacher oldu. İkinci sırada Luke Stapleford yer alırken, üçüncü sırada ise Kenan Sofuoğlu bulunmakta.

Şampiyona lideri Randy Krummenacher, Assen'de 16 Nisan 2016 Cumartesi günü koşulan Tissot-Superpole'de birinci sıraya yerleşti; hemen arkasında ise sırasıyla Luke Stapleford ve Kenan Sofuoğlu yer alıyor. Cuma gününün en hızlılarından biri olan Anthony West ise 2. antrenmanda geçirdiği kaza sebebiyle ne yazık ki 17 Nisan 2016 Pazar günü koşulacak olan yarışa katılamayacak.


WSS: Assen Sıralama Sonuçları 1. İçerik Fotoğrafı


Cuma günü piste çıkış saatinin hava şartları sebebiyle değiştirilmesinden sonra şampiyonanın kilit ismi Jules Cluzel, yılın ilk yağışlı geçen oturumu sebebiyle Superpole 1'de üçüncü sırada kalarak Superpole 2'ye katılma şansı yakalayamadı. Ayrıca Krummenacher ve Cluzel, bu zor şartlar yüzünden kaza geçirdiler.


WSS: Assen Sıralama Sonuçları 2. İçerik Fotoğrafı


Cumartesi günü ise Superpole 1 kuru bir pist ile devam etti. Cluzel, highside yaparak marjinal bir düşüş yaşayınca farklı bir pilot, Krummenacher'ı bile geride bırakarak liderliği ela aldı.


İkinci oturumda genellikle zaman çizelgelerinde birinci sıraya oturan isim Luke Stapleford oldu fakat son turunda Kawasaki pilotu Krummnacher, ufak bir farkla pol pozisyonunu elde etmeyi başardı. Superpole 1'in en hızlı iki pilotu da SP2'ye geçti.


WSS: Assen Sıralama Sonuçları 3. İçerik Fotoğrafı


2015 World Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu ise 3.sıraya yerleşerek takım arkadaşı ile arasındaki puan farkını kapatma şansını daha da artırdı. Honda pilotu PJ jacobsen, Sofuoğlu'nun hemen arkasında 4.sırada yarışa başlayacak.


13.sıraya yerleşen Jules Cluzel ise, 17 Nisan 2016 Pazar günü Türkiye saatiyle 12:20'de start alacak olan yarışa güzel bir başlangıç yapabilirse iyi bir sonuç alabilir.


Tam Sıralama Listesi


WSS: Assen Sıralama Sonuçları 4. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR