WSS: Assen Yarış Sonuçları

Pist Yazar: Ahmet TEZCAN

WSS: Assen Yarış Sonuçları

17 Nisan 2016 Pazar günü TT Circuit Assen'de koşulan yarışta damalı bayrağı ilk sırada gören isim Kyle Smith oldu. İkinci sırada Gino Rea yer alırken, podyumun son basamağına da Şampiyon Kenan Sofuoğlu çıktı.

TT Circuit Assen'de zor şartlar atlında koşulan 2016 World Supersport sezonunun 4.ayağında yarışı birinci sırada tamamlayan isim Kyle Smith oldu. İkinci sırada GRT pilotu Gino Rea, üçüncü sırada ise Şampiyon Kenan Sofuoğlu bulunuyor.


WSS: Assen Yarış Sonuçları 1. İçerik Fotoğrafı


Pazar günü, bulutlar güneşin önünü kapatınca ve Cumartesi gününün sert rüzgarı yerini daha soğuk bir havaya bırakınca yarış için güzel hava şartları oluşmuş oldu.


WSS: Assen Yarış Sonuçları 2. İçerik Fotoğrafı


Yarışa en iyi başlangıcı yapan Kenan Sofuoğlu oldu ve PJ Jacobsen de ikinci sıraya yerleşti; bu sırada Krummenacher da 4.sırada Luke Stapleford'u kovalıyordu. Yağmur aniden bastırıp da kırmızı bayrak çıkmadan önce Cluzel de ilk 10'a girmişti.


WSS: Assen Yarış Sonuçları 3. İçerik Fotoğrafı


Şartların birden bire aldatıcı bir hal almasıyla Jacobsen, kırmızı bayrak sebebiyle yavaşlamaya çalışırken motosikletinin kontrolünü kaybetti ve yarışa tekrar başlayıp başlayamayacağını görmek için pite gitmek zorunda kaldı. Hızlı bir yeniden başlatma prosedürü ile yarışçılar tekrar başlangıç çizgisine gittiler ve Jacobsen, tamir edilmiş Honda'sı ile 1.sıradan başlamayı başardı.


Cluzel ve Jacobsen da küçük sorunlarla karşılaşırken Puccetti ikilisi Krummenacher ve Sofuoğlu, dikkatli bir şekilde yarışı yönetiyorlardı. Bu sırada Gino Rea da Smith ve Jacobsen ikilisi ile mücadele ederek podyum savaşına geri dönmeye çalışıyordu.


Krummenacher, son şikanda yaşadığı run off sebebiyle podyum savaşının dışında kaldı, ardından Jacobsen de bu kötü şartlar sebebiyle motosikletinin kontrolünü kaybetti. Son tur mücadelesi podyuma kimin çıkacağını karar verecekti ve bu mücadeleye dahil olan isimler Rea, Smith ve Sofuoğlu idi. Kyle Smith, 0.8 saniye farkla Gino Rea'nın önünde damalı bayrağı ilk gören isim oldu. Üçüncü sıraya yerleşen Kenan Sofuoğlu ise aldığı puanlar ile, yarışı 4.sırada tamamlayan Krummenacher'a biraz daha yaklaştı. TT Circuit Assen'in tur rekortmeni Cluzel ise yarışı 18.sırada bitirdiği için muhtemelen bu haftayı unutmak isteyecektir.


Tam Sıralama Listesi


WSS: Assen Yarış Sonuçları 4. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR