in

WSS: İtalya Sıralama Sonuçları

Yazar: Ahmet TEZCAN

Gururumuz Kenan Sofuoğlu, 10 Mayıs 2015 Pazar günü İtalya’nın Imola pistinde koşulacak olan WSS 2015’in 5.ayağında yarışa ikinci sırada başlayacak.

Jules Cluzel (MV Agusta Reparto Corse), 2015 Word Supersport Şampiyonası’nın İtalya’da gerçekleşecek 5.ayağının sıralama turunda pol pozisyonuna yerleşti. Bu sıralama turuyla birlikte Cluzel 4.kez pol pozisyonunu elde etmiş oldu. Kenan Sofuoğlu (Kawasaki Puccetti Racing) ise oturumun genelinde lider olmasına rağmen sadece 0.037 saniye geride kalarak 17 turluk karşılaşmaya ikinci sırada başlamaya hak kazandı. 2014 yılı STK600 şampiyonu Marco Faccani (San Carlo Puccetti Racing) ise yarışa üçüncü sırada başlayacak.

 

WSS: İtalya Sıralama Sonuçları 1. İçerik Fotoğrafı

 

Teknik bir probleme rağmen son 4 dakikada Amerikalı pilot PJ Jacobsen (Kawasaki Ponyexpres Intermoto), sıralama turlarını 4.sırada bitirdi. 2014 yılında İtalya ayağını kazanan Lorenzo Zanetti (MV Agusta Reparto Corse) ise yarışa 5.sırada, 2015 sezonuna güçlü bir şekilde başlamanın tadını çıkaran ve 2014 yılında podyumda olan Alex Baldolini’nin önünde başlayacak.

 

İlk 10’u tamamlayan isimler ise şöyle: Gino Rea (CIA Landlords Insurance Honda), Ratthapark Wilairot (CORE Motorsport Thailand), Riccardo Russo (CIA Landlords Insurance Honda) ve Kyle Smith (Pata Honda World Supersport Team). WSS 2015 sezonunun 5.ayağı İtalya’da 10 Mayıs Pazar günü, Türkiye saatiyle 12:40’ta (11:40 Bölgesel Saat) başlayacak.

 

Son olarak, gururumuz Kenan Sofuoğlu’nun 2 aylık oğlu Hamza’nın geçirdiği rahatsızlıktan ötürü acil şifalar diliyoruz.

 

Tam Sıralama Listesi

 

WSS: İtalya Sıralama Sonuçları 2. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Superstock 600: Razgatlıoğlu İtalya’da da Birinci!

WSS: İtalya Yarış Sonuçları

REKLAM