in

WSS: İtalya Yarış Sonuçları

Yazar: Ahmet TEZCAN

Sıralama turlarında yarışa ikinci sırada başlayama hak kazanan gururumuz Sofuoğlu, rakibi Cluzel ile olan düellonun sonucunda yarışı birinci sırada bitirdi.

17 Turluk WSS 2015 sezonunun 5.ayağı, Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari’de 10 Mayıs 2015 pazar günü koşuldu ve yarışın galibi Kenan Sofuoğlu (Kawasaki Puccetti Racing) oldu. Gururumuz Sofuoğlu ve en yakın rakibi Jules Cluzel (MV Agusta Reparto Corse) arasında ilgi çekici bir düello yaşandı.

 

İkili, tur rekorunu defalarca kırarak diğer yarışçılar ile aralarındaki farkı açtılar ve sonunda bitiş çizgisini ilk sırada Kenan Sofuoğlu geçti. Bu galibiyet Sofuoğlu’nun WSS kariyerindeki 30’uncu ve 2015 sezonundaki 3.galibiyeti oldu. Şampiyona’daki liderliğini uzatan Sofuoğlu’nun arkasındaki Cluzel ise küçük bir hata sebebiyle liderliği 0.883 saniye farkla kaybetti.

 

2014 yılı İtalya yarışını kazanan Lorenzo Zanetti (MV Agusta Reparto Corse) ise Sofuoğlu ve Cluzel ikilisinin temposu ile baş edemeyerek yarışı üçüncü sırada tamamladı. Zanetti’nin arkasında ise PJ Jacobsen ve Marco Faccani (San Carlı Puccetti Racing) bulunuyor.

 

Ratthapark Wilairot (CORE Motorsport Thailand) ise yarış boyunca Gino Rea (CIA Landlords Insurance Honda) ile kenetlendi ve ikili, 6. ve 7.sıraların sahibi oldu. Wilairot ve Rea’nın arkasında da ilk onu tamamlayan isimler şöyle: Riccardo Russo (CIA Landlords Insurance Honda), takım arkadaşı Martin Cardenas ve Roberto Rolfo (Lorini Honda).

 

Kyle Smith (Pata Honda World Supersport Team) üçüncü turda kaza yaparak mücadelenin dışında kaldı. Yarışa devam eden Smith, 15.sırada bitiş çizginisi geçerek puan alan son pilot oldu.

 

WSS 2015’in 6.ayağı iki hafta sonra İngiltere Donnington Park’ta koşulacak.

 

Tam Sıralama Listesi

 

WSS: İtalya a href=

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

WSS: İtalya Sıralama Sonuçları

WSS: Donnington’da Birinci Sofuoğlu!

REKLAM