WSS: Jerez Yarış Sonuçları

Pist Yazar: Ahmet TEZCAN

WSS: Jerez Yarış Sonuçları

20 Eylül 2015 Pazar günü İspanya/Jerez'de koşulan 2015 World Supersport sezonunun 11.ayağının galibi gururumuz Kenan Sofuoğlu oldu. İkinci sırada PJ Jacobsen, onun arkasında da Lorenzo Zanetti bulunuyor.

20 Eylül 2015 Pazar günü Jerez'de koşulan yarışın galibi, gururumuz Kenan Sofuoğlu oldu. Sofuoğlu, bu galibiyet ile 2015 World Supersport Şampiyonluğuna artık bir adım daha yakın.


Pol pozisyonunda yarışa başlayacan Sofuoğlu, yaptığı mükemmel başlangıç ile 32. WSS yarışını 1.037 saniye fark ile kazanmayı başardı.
Kenan Sofuoğlu

WSS: Jerez Yarış Sonuçları 1. İçerik Fotoğrafı


Podyumda yer alan diğer iki isim ise PJ Jacobsen (CORE Motorsport Thailand) ve Lorenzo Zanetti (MV Agusta Reparto Corse) oldu. İkili, yarışa kararlı bir şekilde devam ediyorlardı fakat Sofuoğlu'ya meydan okuyamadılar.


İstikrarlı bir başlangıcın ardından Kyle Smith (Pata Honda World Supersport Team), yarışı Nico Terol'un (MV Agusta Reparto Corse) önünde 4.sırada tamamladı. Terol, Cuma günü Jules Cluzel'in şampiyonluk umutlarını kısıtlayan kazadan sonra yarış hazırdı. Sezona World Superbike'ta başlayan Terol, ilk kez çıktığı Supersport yarışında oldukça güçlü görünüyordu ve Smith ile girdiği dirsek dirseğe mücadele sonucunda en az lider pilotlar kadar hızlı bir şekilde yarışı 5.sırada tamamladı.


İlk 6'yı tamamlayan isim Marco Faccani (San Carlo Puccetti Racing) oldu.


7'den 10'a kadar olan pozisyonlar sırasıyla şu pilotlar tarafından alındı: Alex Baldolini (Race Department ATK#25), Christian Gamarino (Team Go Eleven), Kevin Wahr (SMS Honda), ve Roberto Rolfo (Team Lorini). Puan alan son pilotlar ise sırasıyla şöyle: Dominic Schmitter (Team Go Eleven), Marcos Ramirez (Team Lorini), Aiden Wagner (CIA Landlords Insurance Honda), Martin Cardenas (CIA Landlords Insurance Honda) ve Janos Chrobak (Schmidt Racing).


Lider gruba girmeyi başaran Lucas Mahias'ın (MG Competition) mücadelesi, teknik bir problem ile yarıştan çekilmesinden önce bir tur boyunca devam edebildi.


Gino Rea (CIA Landlords Insurance Honda) ise ilk 10'un içerisinde bulunuyordu fakat yarışın yarısında iken kaza yaptı. Rea'nın yanı sıra Vladimir Leonov (DMC Racing) de bir kaza geçirdi, her iki pilot da yara almadı.


2015 World Supersport Şampiyonası'nın bir sonraki ayağı, Fransa'da bulunan Magny-Cours pistinde 4 Ekim 2015 Pazar günü koşulacak.


WSS: Jerez Yarış Sonuçları 2. İçerik Fotoğrafı


Tam Sıralama Listesi


WSS: Jerez Yarış Sonuçları 3. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR