WSS: Katar Sıralama Sonuçları

Pist Yazar: Ahmet TEZCAN

WSS: Katar Sıralama Sonuçları

Kenan Sofuoğlu (Kawasaki Puccetti Racing), Katar'da 18 Ekim 2015 Pazar günü koşulacak olan 2015 World Supersport sezonunun son yarışına pol pozisyonunda başlayacak. Sofuoğlu'nun hemen arkasında Lucas Mahias (MG Competition) ve Gino Rea (CIA Landlords Insurance Honda) bulunuyor.

Kenan Sofuoğlu (Kawasaki Puccetti Racing), Katar'da 18 Ekim 2015 Pazar günü koşulacak olan 2015 World Supersport sezonunun son yarışına pol pozisyonunda başlayacak. Kariyerinin 23. pol pozisyonunu elde eden Sofuoğlu'nun hemen arkasında Lucas Mahias (MG Competition) ve Gino Rea (CIA Landlords Insurance Honda) bulunuyor.


WSS: Katar Sıralama Sonuçları 1. İçerik Fotoğrafı


Bu arada oturumun başlamasından neredeyse hemen sonra oturumun durmasına sebep olan bir kaza meydana geldi. AARK Racing Honda pilotu Glenn Scott, geçirdiği kaza sonrası sağlık merkezine sevk edildi. Yarışabilecek durumda olduğu belirtilen Scott, grubun en arkasında yarışa başlayacak.


WSS: Katar Sıralama Sonuçları 2. İçerik Fotoğrafı


Yarışa 4.sırada başlayacak olan isim PJ Jacobsen (CORE Motorsport Thailand) olurken, 5. ve 6. ceplerde sırasıyla Kyle Smith (Pata Honda World Supersport Team) ve MV Agusta Reparto Corse pilotu Lorenzo Zanetti yer alacak.


Nico Terol (MV Agusta Reparto Corse), 7.sırada yarışa başlamaya hak kazanırken hemen arkasında ise sırasıyla Marco Faccani (San Carlo Puccetti Racing) ve Christian Gamarino (Team Go Eleven) bulunuyor.


İlk 10'u tamamlayan isim Roberto Rolfo (Team Lorini), 11. ve 12. sıralarda ise sırasıyla Kevin Wahr (SMS Honda) ve teknik bir problem sebebiyle sıralama oturumunun ilk 38 dakikasını kaçıran Alex Baldolini (Race Department ATK#25) yer alıyor. 


Tam Sıralama Listesi

WSS: Katar Sıralama Sonuçları 3. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR