WSS: Katar Yarış Sonuçları

Pist Yazar: Ahmet TEZCAN

WSS: Katar Yarış Sonuçları

18 Ekim 2015 Pazar günü Katar'da koşulan 2015 World Supersport sezonunun son yarışını kazanan isim Kyle Smith oldu. Smith'in hemen arkasında 2015 World Supersport Şampiyonu gururumuz Kenan Sofuoğlu, üçüncü sırada ise Lorenzo Zanetti yer alıyor.

18 Ekim 2015 Pazar günü Katar'da koşulan 2015 World Supersport sezonunun son yarışını kazanan isim, gergin bir son turun ardından Kyle Smith Pata Honda World Supersport Team) oldu. Smith, birkaç problem yaşamasına rağmen 2015 Şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nu (Kawasaki Puccetti Racing) 0.971 saniye geride bırakmayı başardı. 2015 yılında 4. World Supersport Şampiyonluğunu elde eden gururumuz Kenan Sofuoğlu için bu yarış sonucu, kariyerinde 69. kez podyuma çıkışını ifade ediyor. Genel sıralamada da 3.sırada yer alan Lorenzo Zanetti(MV Agusta Reparto Corse) ise podyuma çıkan son isim oldu.


WSS: Katar Yarış Sonuçları 1. İçerik Fotoğrafı


Başlarda lider konumda olan Lucas Mahias, 4.sırada yalnız bir yarış geçirirken, hemen arkasında PJ Jacobsen(CORE Motorsport Thailand) ve Nico Terol (MV Agusta Reparto Corse) bulunuyor. İlk 10'u tamamlayan isimler ise sırasıyla şöyle: Roberto Rolfo, Alex Baldolini (Race Department ATK#25), Marco Faccani (San Carlo Puccetti Kawasaki) ve Fabio Menghi (VFT Racing).


WSS: Katar Yarış Sonuçları 2. İçerik Fotoğrafı


Dominic Schmitter (Team Go Eleven) 11.sıraya yerleşirken, hemen arkasında ise Sergio Gadea (Team Lorini), Nacho Calero (Orelac Racing Team), Abdulaziz Binladin (Kawasaki Puccetti Racing) ve Kevin Manfredi (CIA Landlords Insurance Honda) yer alıyor.


Gino Rea (CIA Landlords Insurance Honda) ise ilk çizgide başlamasına rağmen yarıştan puan çıkarmayı başaramadı; başlangıçta 11.sıraya gerileyen Rea, 9.turda kaza yaptı.


WSS: Katar Yarış Sonuçları 3. İçerik Fotoğrafı


Tam Sıralama Listesi


WSS: Katar Yarış Sonuçları 4. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR