in

WSS: Kenan Sofuoğlu, 2017 İçin Yine Kawasaki Dedi!

Dört kez FIM Supersport Dünya Şampiyonu olan Kenan Sofuoğlu, şu anki takımı Kawasaki Puccatti Racing ile 2017 sezonu için anlaşmasını yeniledi.

Sofuoğlu, bu sezon da şampiyon olma şansını güçlü bir şekilde koruyor. 31 yaşındaki yarışçı, yenilenen kontratı ile gelecek sene de Kawasaki Puccatti Racing Takımı’nda Ninja ZX-6R motoru ile yine pistlerde şampiyonluk peşinde koşacak.
Sofuoğlu için 2016 sezonu, kesin gibi görünen bir podyum bitişini engelleyen lastik problemi yüzünden kötü başlamıştı. Fakat bundan sonra iki yarışta aldığı puanlar, kendisini  şampiyona liderliğine taşıdı. WorldSSP kariyerinde yakaladığı başarıların yanı sıra, Donington Park’taki hafta sonu yarışı öncesi 110 yarışta start almış idi.
WSS: Kenan Sofuoğlu, 2017 İçin Yine Kawasaki Dedi! 1. İçerik Fotoğrafı
Kenan Sofuoğlu’nun, anlaşma haberinden sonra yaptığı açıklama şu şekilde: “Kawasaki ve Puccatti Racing Takımı ile devam ediyor olmaktan dolayı çok mutluyum. Bizim için iyi olacak bir sene daha var. Motosikletim de gerçekten çok iyi bir seviyede, Puccatti Takımı çok iyi bir iş çıkarıyor ve bu yüzden sezonda bu kadar erken imza attık. Çalışmayı dört gözle bekliyorum. Kawasaki ile beraber bir kaç yıl boyunca her zaman iyi sonuçlar aldık. Padokta Kawasaki ile bir sezon daha beraber olmaktan ötürü çok mutluyum.”

Puccetti Racing Takım Müdürü Manuel Puccetti’nin açıklaması ise “Kenan ile çalışmaktan dolayı çok mutluyuz, kendisi de ekibimiz ve motosikletimizden çok memnun. WP süspansiyonda bu sene yaptığımız değişiklik ile çok mutlu. Bu sezon, bu alanda çok iyi bir adım attık ve Malezya’da en iyi motosiklet ve en iyi paket bizdeydi. Kenan’ın kariyeri ve sezonu için çok olumlu geçen zamanlar ve tekrar beraber olmaktan dolayı çok mutluyuz. Ve eminim bir sezon daha hep üst seviyelerde olacağız.” şeklinde oldu.
Kawasaki Avrupa Yarış Müdürü Steve Guttridge, bu konudaki duygularını şu şekilde ifade etti: “Kenan, evini Puccatti Racing Takımı ve Kawasaki Ninja ZX-6R’ımız ile buldu. Yarış hafta sonunda, şartlar zor göründüğünde bile Kenan olacilecek en iyi sonucu almayı bilen bir yarışçı. İşte bu yüzden o bir şampiyon. Akıllı geri bildirimlerini, çok çalışmasını ve karşılıksız kazanma hırsını her zaman takdir ediyoruz. Bu sebeple, WorldSSP’taki resmi takımımızla kazanan ilişkisini kabul etmesinden dolayı açıkça çok mutlu olduğumuzu söyleyebilirim.”
WSS: Kenan Sofuoğlu, 2017 İçin Yine Kawasaki Dedi! 2. İçerik Fotoğrafı2016 Supersport İkinci Raund Tayland Yarışı Kenan Sofuoğlu
Sofuoğlu, Donington Park’ta 29 Mayıs 2016 Pazar günü WorldSSP Yarışının yedinci raundda yine zafer arayışı içinde olacak. Ayrıca Donington Park’taki yarışa, pole pozisyonunda başlayacağını belirtelim.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

WSS: Sofuoğlu Sepang’ta Pol Pozisyonunda!

STK 1000: Toprak Razgatlıoğlu, İtalya Misano’da Yarışı Dördüncü Tamamladı!

REKLAM