WSS: Kenan Sofuoğlu Aragon'da Lider!

Pist Yazar: Ahmet TEZCAN

WSS: Kenan Sofuoğlu Aragon'da Lider!

2016 World Supersport'un 3.ayağında yarışı birinci sırada tamamlayan isim, gururumuz Kenan Sofuoğlu oldu ve aldığı puanlarla genel sıralamada 2.sıraya yükseldi. Sofuoğlu'nun takım arkadaşı Randy Krummenacher ise yarışı 2. sırada tamamlarken 3.sırada Nico Terol yer alıyor.

World Supersport Şampiyonu gururumuz Kenan Sofuoğlu, 3 Nisan 2016 Pazar günü Aragon'da koşulan yarışı ezici bir liderlikle birinci sırada bitirdi. Kawasaki Puccetti Racing pilotu Sofuoğlu, İsviçreli takım arkadaşı Randy Krummenacher'a genel sıralamada yaklaşırken Jules Cluzel ise yarışta istediği tempoyu bulamadı ve WSS'de ilk podyumunu alan Nico Terol'un arkasında 4.sıraya yerleşti.


WSS: Kenan Sofuoğlu Aragon'da Lider! 1. İçerik Fotoğrafı


Pol pozisyonunda yarışa başlayan Kenan Sofuoğlu, start aldıktan sonra lider konumda yarışa devam etti. Aynı zamanda mükemmel bir şekilde start alan Honda pilotu PJ Jacobsen, Sofuoğlu virajı açıktan aldığı sırada liderlik için yarışın ilk dakikalarında şansını denedi fakat motosikletin kontrolünü kaybederek düştü.


WSS: Kenan Sofuoğlu Aragon'da Lider! 2. İçerik Fotoğrafı


Yarışın ilk turlarında üzücü olaylar yaşandı: Roberto Rolfo, yarış başlamadan önce yarıştan çekilmek zorunda kaldı ve birinci virajda birçok sürücünün karıştığı bir kaza meydana geldi; Wagner, Licciardi, Rea ve Orellana, kaza yaparak PJ Jacobsen ile aynı kaderi paylaştı. Sonrasında MV Agusta pilotu Lorenzo Zanetti de teknik bir problem nedeniyle yarıştan çekilmek zorunda kaldı ve böylece Sofuoğlu da Cluzel, Krummenacher ve Baldolini'nin önünde farkı açtı. Bir süre sonra Baldolini de start-finish düzlüğünde motosikletinden çıkan bir duman sebebiyle yarıştan çekilmek zorunda kaldı.


WSS: Kenan Sofuoğlu Aragon'da Lider! 3. İçerik Fotoğrafı


San Carlo Team Italia pilotları Bassani ve Zaccone, yeni FIM Europe Supersport klasmanının anahtar pliotlarıydı ve ilk 5 sıradaki yarışçıları zorlamayı başardılar hatta her ikisi de Nico Terol'ü geçtiler ve Nico Terol kendisini podyum savaşının içinde buldu ve yarış sonunda üçüncü sıraya yerleşmeyi başardı.


Tissot-Superpole'de Orelac Racing VerdNatura motosikletinin ayaklığında bir problem yaşayan Malezyalı pilot Zulfahmi Khairuddin ise yarışa 17.sırada başlayarak ilk 5'i zorladı fakat yarışı 8.sırada tamamlayan güzel puanlar aldı; takım arkadaşı Nacho Calero da 15.sıraya yerleşerek puan almayı başardı.


Kenan Sofuoğlu'nun takım arkadaşı, yarışı ikinci sırada tamamlayarak Şampiyona'daki liderliğini korumaya devam ediyor. Kenan Sofuoğlu da bu yarış sonucunda genel sıralamada 4.sıradan 2.sıraya yükseldi.


WSS: Kenan Sofuoğlu Aragon'da Lider! 4. İçerik Fotoğrafı


Tam Sıralama Listesi


WSS: Kenan Sofuoğlu Aragon'da Lider! 5. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR