WSS: Kenan Sofuoğlu Aragon'da Pol Pozisyonunda!

Pist Yazar: Ahmet TEZCAN

WSS: Kenan Sofuoğlu Aragon'da Pol Pozisyonunda!

2016 World Supersport sezonunun üçüncü ayağının sıralama turları, 2 Nisan 2016 Cumartesi günü Aragon pistinde koşuldu. Kenan Sofuoğlu pol pozisyonuna yerleşirken, takım arkadaşı Randy Krummenacher ikinci sıraya yerleşti. Üçüncü sırada ise MV Agusta pilotu Jules Cluzel yer alıyor.

WSBK'da pist rekorunun kırılmasının ardından WSS Tissot-Superpole 1, 2 Nisan 2016 Cumartesi günü Aragon pistinde koşuldu. Cuma günü kaza geçiren ve kalçasından hafif yaralanan Glen Scott'tan sonra Kyle Ryde, Nico Terol temposunu artırmadan önce en iyi performansı sergileyen isim oldu. Ryde'dan sonra kovalamacalarla dolu olan oturumun ilk yarısında liderliği alan, Ilya Mikhalchik oldu. Bu aşamadan sonra Terol ve İtalyan pilot Alex Baldolini, oturumun kontrolünü ele aldılar ve Terol, yaklaşık yarım saniye kadar bir fark ile liderliğe yükseldi. İlk 2 sırada kalmayı başararak Superpole 2'ye girme hakkı kazanan pilotlar da tabii ki Terol ve Baldolini oldu.


WSS: Kenan Sofuoğlu Aragon'da Pol Pozisyonunda! 1. İçerik Fotoğrafı


FIM Europe Supersport Cup klasmanından Alex Bassani ve Alessandro Zaccone'nin ikinci oturuma girişiyle birlikte, Superpole 2 başladı ve Cuma günü en iyi zamanlamaya imza atan Fransız MV Agusta pilotu Cluzel, ilk turu atan kişi oldu.


WSS: Kenan Sofuoğlu Aragon'da Pol Pozisyonunda! 2. İçerik Fotoğrafı


World Supersport tacını taşımakta olan Kenan Sofuoğlu, Superpole 2'de en iyi zamanlama ile birinci sıraya yerleşti; takım arkadaşı Randy Krummenacher ise ikinci sırada yer alıyor. Honda pilotu PJ Jacobsen de 3.sıradaki Jules Cluzel'in gerisinde kalarak 4.sıraya yerleşti.


WSS: Kenan Sofuoğlu Aragon'da Pol Pozisyonunda! 3. İçerik Fotoğrafı


2016 World Supersport sezonunun üçüncü ayağı, 3 Nisan 2016 Pazar günü Türkiye saatiyle 12:20'de Aragon pistinde koşulacak.


Tam Sıralama Listesi

WSS: Kenan Sofuoğlu Aragon'da Pol Pozisyonunda! 4. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR