WSS: Kenan Sofuoğlu Şampiyon Oldu!

Pist Yazar: Ahmet TEZCAN

WSS: Kenan Sofuoğlu Şampiyon Oldu!

2015 World Supersport sezonunun sona ermesine bir yarış kala, gururumuz Kenan Sofuoğlu şampiyonluğunu ilan etti.

World Supersport 2015 sezonunun sondan bir önceki yarışında, yarış başlangıcından birkaç tur sonra Kevin Manfredi'nin yarıştan ayrılması ile duraklatıldı ve 11 turun mesafesi azaltılmış olarak tekrar başlatıldı. Kevin Manfredi'nin (CIA Landlords Insurance Honda) yarıştan ayrılması, pist koşullarının düzeltilmesini sağlamak için kırmızı bayrakların çekilmesine sebep oldu. PJ Jacobsen (CORE Motorsport Thailand), Kenan Sofuoğlu ile girdiği mücadeleden sonra yarışın galibi oldu fakat bu durum, ikinci sırada bulunan Kenan Sofuoğlu'nun Şampiyonluğunu ilan etmesine mani olmadı. Sofuoğlu bu Şampiyonluğu ile World Supersport'ta 4.Şampiyonluğunu elde etti.


WSS: Kenan Sofuoğlu Şampiyon Oldu! 1. İçerik Fotoğrafı


Podyumu tamamlayan son isim de temposuna rağmen lider ikiliyi yakalayamayan Lucas Mahias (MG Competition) oldu.

Dördüncülük için Lorenzo Zanetti, Kyle Smith, Kevin Wahr ve kaza yapıp piste dönen Gino Rea'nın girdiği mücadeleden galip çıkan Zanetti oldu.


PJ Jacobsen

WSS: Kenan Sofuoğlu Şampiyon Oldu! 2. İçerik Fotoğrafı


İlk 10'u tamamlayan isimler sırasıyla şöyle: Martin Cardenas (CIA Landlords Insurance Honda), Christian Gamarino (Team Go Eleven) ve Marco Faccani (San Carlo Puccetti Racing).

Yarıştan puan almayı başaran yani ilk 15'i tamamlayan isimler ise sırasıyla Roberto Rolfo (Team Lorini), Dominic Schmitter (Team Go Eleven), Aiden Wagner (CIA Landlords Insurance Honda), Nico Terol (MV Agusta Reparto Corse) ve Xavi Pinsach (Team Lorini) oldu.

Karşılaşmanın başlangıcında podyumu zorlayan Alex Baldolini (Race Department ATK#25) daha sonra teknik bir problem sebebiyle yarıştan çekilmek zorunda kaldı.

Şampiyonanın son ayağı, 18 Ekim 2015 Pazar günü Katar'da projektör ışıkları altında koşulacak. Sezon bitmeden şampiyonluğunu ilan eden gururumuz Kenan Sofuoğlu'nu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Tam Sıralama Listesi

WSS: Kenan Sofuoğlu Şampiyon Oldu! 3. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR