in

WSS: Portimao Yarış Sonuçları

Yazar: Ahmet TEZCAN

World Supersport 2015 Şampiyonası’nın 7.ayağında Jules Cluzel yarışı birinci sırada tamamladı. Kenan Sofuoğlu ise ikinci sırada yer alırken podyumu PJ Jacobsen tamamladı. İşte detaylar…

World Supersport 2015 Şampiyonası’nın 7.ayağında Jules Cluzel (MV Agusta Reparto Corse), kendisine inanılmaz baskı yapan Şampiyona lideri gururumuz Kenan Sofuoğlu’nun önünde birinci sırada yarışı tamamladı. Kenan Sofuoğlu, ilk turda 5.sıraya düşmesine rağmen yavaşça ilk sıralara doğru ilerlemişti ve 12.turda Fransız pilot Cluzel’i sollamıştı.

Kenan Sofuoğlu

WSS: Portimao Yarış Sonuçları 1. İçerik Fotoğrafı

Cluzel 0.184 saniye farklı yarışı birinci sırada tamamlamadan önce son turun başlangıcında liderliği Sofuoğlu’ndan almıştı ve sonrasında iki kez daha liderlik el değiştirdi. Cluzel 2015 sezonunda ikinciliğie Phillip Adası’ndaki yarıştan sonra düştü. 12 yarıştan 7’si tamamlanan sezonun genel sıralamasında MV Agusta pilotu 40 puana sahip.

PJ Jacobsen
WSS: Portimao Yarış Sonuçları 2. İçerik Fotoğrafı

PJ Jacobsen, yeni takımı ile sıralam turlarındakine benzer bir performansla podyuma çıkan son isim oldu. Amerikalı pilot yarışın ilk aşamalarında liderlik için mücadele ederken 8.turdan itibaren pozisyonunu yavaş yavaş kaybetti.

 

Gino Rea (CIA Landlords Insurance Honda) ise podyumu 0.7 saniye farkla kaçırarak Lorenzo Zanetti (MV Agusta Reparto Corse) ve Kyle Smith’in (Pata Honda Worlds Supersport Team) önünde 4.sıraya  yerleşti.

 

İlk 10’u tamamlayan isimler ise sırasıyla şöyle: Christian Gamarino (Team GO Eleven), Roberto Rolfo (Lorini Honda), Martin Cardenas (CIA Landlords Insurance Honda) ve Fabio Menghi (VFT Racing).

 

Tam Sıralama ListesiWSS: Portimao Yarış Sonuçları 3. İçerik Fotoğrafı


Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

WSS: Portimao Sıralama Sonuçları

STK600: Toprak Razgatlıoğlu Şampiyon Oldu!

REKLAM