in

WSS: Sezonun İlk Yarışında Lider Cluzel

Yazar: Ahmet TEZCAN

World Supersport 2015 sezonunun Phillip Adası’nda yapılan ilk yarışında podyumda birincilik ve ikincilik MV Agusta pilotlarına gitti. Detaylar aşağıda…

22 Şubat 2015 Pazar günü açılan World Supersport sezonunun ilk 18 turundan sonra Jules Cluzel (MV Agusta Reparto Corse), yeni takım arkadaşı Lorenzo Zanetti’nin önünde birinci sıraya yerleşerek tamamladı. Sezonun ilk podyumunu elde eden son isim de Gino Rea (CIA Landlords Insurance Honda) oluyor.

 

WSS: Sezonun İlk Yarışında Lider Cluzel 1. İçerik Fotoğrafı

 

Üçüncülük için çabalayan Gino Rea’yı geride bırakmadan önce, lider iki pilot (Cluzel ve Zanetti) kıyasıya bir mücadele içindeydi. Rea’nın arkasında ilk 5’i tamamlayan isimler ise sırasıyla Kyle Smith (Pata Honda WSS Team) ve Ratthapark Wilairot (CORE Motorsport Thailand).

 

Cluzel 12 ay önce Avustralya Phillip Adası’nda kısaltılmış yarışı kazanması ve 2015’in ilk yarışını kazanması birlikte ardışık olarak liderlik şampanyasını tatmış oluyor.

 

WSS: Sezonun İlk Yarışında Lider Cluzel 2. İçerik Fotoğrafı

 

Şampiyonumuz Kenan Sofuoğlu yarışa ikinci sırada başlamasına rağmen liderlik savaşı 6.turun başında sona erdi. Türk pilot Kawasaki motoru ile ilk virajda pistin dışına çıktı. Tekrar piste dönen sürücü 7.turda en hızlı tura imza attı fakat bitiş çizgisini 6.sırada geçti.

 

İlk 10’a giren isimlerden biri de Dominic Schmitter (Team Go Eleven Kawasaki). Oz Wildcard Racing Yamaha pilotu Aiden Wagner ise yarışı 13.sırada tamamladı. 14.sırada ise Glenn Scott (AARK Racing) bulunuyor.

 

Yarışın ilk yarısında ilk 3’e giren Lucas Mahias (Intermoto Kawasaki Ponyexpre) bitişe 4 tur kala pite girerek yarıştan çekilmek zorunda kaldığı için hayal kırıklığına uğradı.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

World Supersport: Sezonun İlk Yarışına Sofuoğlu İkinci Sırada Başlayacak

World Superbike: Birinci Gün Sonuçları

REKLAM