WSS: Sofuoğlu Sepang'ta Pol Pozisyonunda!

Pist Yazar: Ahmet TEZCAN

WSS: Sofuoğlu Sepang'ta Pol Pozisyonunda!

2016 World Supersport şampiyonasının 6.ayağının sıralama turları 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü Sepang International Circuit'de koşuldu. Pol pozisyonunu Kenan Sofuoğlu elde ederken ikinci sırada Sofuoğlu'nun takım arkadaşı Randy Krummenacher, üçüncü sırada ise Gino Rea bulunuyor.

Kawasaki Puccetti Racing ikilisi Kenan Sofuoğlu ve Randy Krummenacher, Sepang International Circuit'te 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü koşulan sıralama turlarında sırasıyla 1. ve 2. sıralara yerleştiler.


WSS: Sofuoğlu Sepang'ta Pol Pozisyonunda! 1. İçerik Fotoğrafı


Birinci sıralama oturumunda yağan yağmurun ardından pist kuruyunca en hızlı turları atan isimler Roberto Rolfo ve Ayrton Badovini oldu ve böylece ikinci sıralama oturumuna geçmeye hak kazandılar. 13 Mayıs 2016 Cuma günü ikinci antrenmanda Honda pilotu PJ Jacobsen en iyi tur zamanını elinde tutuyordu ve hem Puccetti Kawasaki pilotları hem de MV Agusta Reparto Corse pilotları kendisini geride bırakmak için can atıyorlardı.


WSS: Sofuoğlu Sepang'ta Pol Pozisyonunda! 2. İçerik Fotoğrafı


World Supersport çaylağı ve 2016 şampiyona liderlik tahtından henüz indirilmiş olan Randy Krummenacher, pist hakkındaki bilgisi sayesinde ikinci sıralama oturumunun ilk yarısında lider konumdaydı. Birçok sürücü pite dönerken pistte kalmayı seçen Krummenacher, en iyi tur zamanının çok az gerisindeydi ve diğer pilotlar da son tur için piste dönmeden önce daha iyi bir zamanlamaya imza attı. Kısa bir süre sonra puanlamanın yeni lideri ve 2015 Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, yeni bir rekor ile liderliği elde etti ve Sofuoğlu'nun tur zamanı geçilemez derecedeydi.


WSS: Sofuoğlu Sepang'ta Pol Pozisyonunda! 3. İçerik Fotoğrafı


GRT pilotu Gino Rea, üçüncü sıraya yerleşerek ilk çizgiyi tamamladı. Bir önceki en iyi tur zamanının sahibi ve 2015'te Sepang'ta birinci olan PJ Jacobsen ise 4.sırada ikinci çizginin başını çekiyor. Jacobsen'in hemen arkasında sırasıyla Zulfahmi Khairuddin ve Ayrton Badovini bulunuyor. İlk 10'u tamamlayan isimler ise sırasıyla şöyle: Jules Cluzel, Roberto Rolfo, Ondrej Jezek ve Nico Terol.


WSS: Sofuoğlu Sepang'ta Pol Pozisyonunda! 4. İçerik Fotoğrafı


Tam Sıralama Listesi

WSS: Sofuoğlu Sepang'ta Pol Pozisyonunda! 5. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR