in

WSS: Tayland Yarış Sonucu

Yazar: Ahmet TEZCAN

22 Mart 2015 Pazar günü World Supersport 2015 sezonunun ikinci yarışı Tayland’da gerçekleşti. Şampiyonumuz Kenan Sofuoğlu üstün performansıyla yarışı ikinci sırada tamamlarken liderliği elde eden isim Tayland’lı pilot Ratthapartk Wilairot oldu.

Ratthapark Wilairot (CORE Motorsport Thailand), Şampiyonumuz Kenan Sofuoğlu (Kawasaki Puccetti Racing) ve PJ Jacobsen’in (Kawasaki Intermoto Ponyexpre) önünde yarışı birinci sırada tamamladı. Tribünlerin dolup taştığı 17 turluk yarışın her turu oldukça heyecanlıydı. Sofuoğlu’nın yarışı podyumda tamamlaması da bizler için gurur verici tabii ki.

 

WSS: Tayland a href=

 

Yarışa en sağlam başlayan pilot Kenan Sofuoğlu’ydu. Şampiyonumuz, 2015 sezonunun ilk ayağında yaptığı yanlışı telafi etmeye istekliydi. 5.turda, içinde Şampiyona’nın lider ismi Jules Cluzel’in (MV Agusta Reparto Corse) de bulunduğu 5 kişilik grup (Kyle Smith, PC Jacobsen, Ratthapark Wilairot) birbirine kenetlenmiş bir şekilde yarışıyorlardı ki bu, yerli seyirciler için oldukça keyifliydi.

 

WSS: Tayland Yarış Sonucu 2. İçerik Fotoğrafı

 

Lorenzo Zanetti (MV Agusta Reparto Corse), 8.sırada yarışa devam ederken 8.turun 5.virajında kaza geçirdi ve devam edemedi. Bir tur sonra da İngiliz pilot Kyle Smith yarış dışı kaldı. Avustralya yarışını podyumda tamamladığı için bu kaza onun için sinir bozucu bir durum oldu.

 

Yarışın genelince liderliğini koruyan Jules Cluzel, yarış bitimine 3 buçuk tur kala yarıştan çekilerek Wilairot’un kendi ülkesinde alacağı başarıyı garantiledi.

 

WSS: Tayland Yarış Sonucu 3. İçerik Fotoğrafı

 

Son turda Sofuoğlu tarafından geride bırakılarak 3.sırada kalan Amerikalı Jacobsen, Tayland’lı rakibi ile arasındaki küçük farkı kapatmak için boşuna uğraştı.

 

Fransız pilot Lucas Mahias (Kawasaki Intermoto Ponyexpress), yarışı dördüncü sırada bitirerek 2015 sezonunda ilk kez puanını almış oldu. Mahias’ın arkasında sevinçli Ratthapong Wilairot (A.P Honda Racing Thailand), erkek kardeşi gibi şiddetli bir mücadele ile tribünleri ayağa kaldırmayı başararak İtalyan pilot Roberto Rolfo’nun (Lorini Honda) önünde yarışı 5.sırada tamamladı.

 

World Supersport Şampiyonaları’nın tarihinde ilk kez Kolombiyalı bir pilot yarışı 8.sırada tamamlayarak puan elde etti.

 

Wilairot, aldığı 6 puanla genel sıralamada Sofuoğlu’nu geride bırakarak Avrupa’ya gidecek.

 

Tam Sonuç Listesi

WSS: Tayland Yarış Sonucu 4. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

World Superbike: Birinci Gün Sonuçları

WSBK: Tayland Yarışlarının Sonuçları

REKLAM