WSSP-Kenan Sofuoğlu Güncel Haberler!

WSBK Yazar: Efe Kutlu

WSSP-Kenan Sofuoğlu Güncel Haberler!

Beş kez Dünya Supersport Şampiyonu olan Kenan Sofuoğlu, gerçekleşen son üç raundda zirvede yer almayı başardı.

Pazar günü gerçekleşen PATA İngiltere’deki yarışı, Kenan Sofuoğlu üst üste üçüncü kez en yüksek puanı alarak zaferle bitirmeyi bildi. Böylece Sofuoğlu, Dünya Şampiyonluğu unvanını düşünmekten önce podyumun birinciliğine geri dönme hedefine ulaşmış oldu. 

Kenan Sofuoğlu, yılın ilk iki yarışını, sezon öncesi antrenmanlar sırasında geçirdiği elindeki sakatlıktan dolayı kaçırmıştı. Sofuoğlu, yarışlara döndüğü Aragon’da GRT Yamaha takımının İtalyan pilotu Federico Caricasulo'ya takılıp motosikletinden düşerek yarış dışı kalmıştı.

WSSP-Kenan Sofuoğlu Güncel Haberler! 1. İçerik Fotoğrafı

Şampiyonada genel sıralamada ikinciliğe dönmek için peş peşe Assen, Imola ve Donington Park Pist’lerinde mücadele verdi ve bu savaşı kazandı. 

WSSP-Kenan Sofuoğlu Güncel Haberler! 2. İçerik Fotoğrafı

İngiltere PATA Raundu’nda Donington Park Pist’inde müthiş bir sürüş performansı ile yarışı ikinci tamamlayan GRT Yamaha Official WorldSSP Takım Pilotu Lucas Mahias’ın önüne geçerek galibiyet alan isim oldu. Fransız pilot, şu anda Şampiyonayı lider götüren isim, ardından gelen Kawasaki Puccetti Racing Takım pilotu Sofuoğlu ise liderin 30 puan gerisinde Şampiyonayı ikinci olarak takip ediyor. 

WSSP-Kenan Sofuoğlu Güncel Haberler! 3. İçerik Fotoğrafı

Beş kez Dünya Supersport Şampiyonu olan Kenan Sofuoğlu’nun açıklamalarına göz atalım: “Tamamen dürüst olmak gerekirse, hala şampiyonluğu düşünmüyorum. Amacım, yarışları kazanmaya devam etmek çünkü ilk üçyarışı kaybedince çok büyük bir problem olmadığına ya da şampiyon olamazsam gerçekten önemli olduğuna karar verdim. Fakat mümkün olduğu kadar çok yarış kazanırsam mutlu olacağım. Sıkı çalışmaya devam ediyorum ve yarışlar için sıfır stresim var, sadece mücadeleye devam ediyorum. Son yarışı kazandığımda çok mutluydum çünkü sonunda tekrar hızlıydım.” 

2017 WSSP Genel Sıralama

WSSP-Kenan Sofuoğlu Güncel Haberler! 4. İçerik Fotoğrafı


World Supersuport'un, bir sonraki 7. raundu 16-18 Haziran'da gerçekleşecek. Tüm takvim bilgileri aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

WSSP-Kenan Sofuoğlu Güncel Haberler! 5. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR