in

Yağmurun Önemi Yok, Gazlamaya Devam!

Yazar: Batuhan Emrem

Intercity Istanbul Park Sıralama turlarının yapılacağı cumartesi gününe yağmurlu başlasa da öğlene doğru kara bulutlar mesailerine ara verdi.

Yapılan basın toplantısında pistte yarış için özellikle hava durumunun harika oluşuna sıklıkla değinen pilotların nazarı değdi, Intercity Istanbul Park güne yağmurla başladı. Islak pistte sıralamaya çıkan pilotların zamanlarını daha da geliştirmeleri böylece zorlaşırken bulutların giderek dağılmasıyla pist ilerleyen saatlerde kuruyacak gibi gözüküyor.

Yağmurun Önemi Yok, Gazlamaya Devam! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Yağmur yarış ve yarışçılar için herhangi bir sorun oluşturacak boyutta değil. Öyle ki MV Agusta ile yarışan Parkin Go takımı teknisyenleri yağmur yağacağını önceden biliyormuşçasına hazırlıklı bir ortam kurmuşlar bile.

,Yağmurun Önemi Yok, Gazlamaya Devam! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Yarışçıların tekrar piste çıkmasından önce 13. virajda pistte yağ sızıntısı tespit edilmesi üzerine görevliler tarafından pist temizledi.

 

Yarışmaya Wildcard ile katılan sporcularımız CMS-Eypbike Racing Team’den Kawasaki ZX-10R ile Tolga Uprak ve Sampiyon 169 Team’den BMW S1000 RR ile Yunus Erçelik’de yağmura ve ıslak pistte aldırmadan gaz açmaya hazır.

Yağmurun Önemi Yok, Gazlamaya Devam! 3. İçerik Fotoğrafı

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İstanbul Park’ta Merhaba 1:56 İle…

Pol Pozisyonunu Sykes Kaptı

REKLAM