Yamaha, 60. Yılı İçin Özel Üretim Speed Block YZF-R1’i Ortaya Çıkardı!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

Yamaha, 60. Yılı İçin Özel Üretim Speed Block YZF-R1’i Ortaya Çıkardı!

Yamaha, Fransa’daki Paul Ricard Pisti’nde, şirketin 60.Yıl Dönümünü kutlamak amacıyla yeni özel üretim “Speed Block R1”i su yüzüne çıkardı.

1970’lerdeki klasik sarı ve siyah üniforması ile ortaya çıkan Yeni R1’in, 2015 sonunda Avrupa’da piyasada satışa çıkması bekleniyor. Yeni görünüşünün yanında Yamaha Speed Block R1, Akrapovic SLIP-ON egzoz ile aksesuarlandırılmış. Özel üretim R1’de yapılan değişiklikler, ön makyaj ile sınırlandırılmış. 998 cc, sıralı 4 silindirlik güce sahip bir motorla çekiş gücünde herhangi bir güncelleme yapılmamış. 6 vitesli motosikletin sadece 199 kilo olması da oldukça güzel.


Yamaha, 60. Yılı İçin Özel Üretim Speed Block YZF-R1’i Ortaya Çıkardı!  1. İçerik Fotoğrafı

 

Yamaha’nın Pazarlama Müdürü Jeff Turner “2016 Supersport ürün yelpazemizin bir parçası olacak olan ve çok tutulan modelimizin özel üretimi Yamaha’nın 60.Yıl Dönümü  için retro tasarım yeni Speed Block YZF-R1’in lansmanından dolayı gurur duyuyoruz” şeklinde bir açıklama yaptı.


Yamaha, 60. Yılı İçin Özel Üretim Speed Block YZF-R1’i Ortaya Çıkardı!  2. İçerik Fotoğrafı

 

R1, 2016 için ustaca tasarlanmış ama ilk bakışta göze çarpmayan dizayn güncellemeleri ile mavi ve kırmızı renkleriyle gelecek. Özel R1’i ortaya çıkaran Yamaha yeni 2016 renkleri ve bazı modellerindeki yeni tasarımları ile R6, R3, R125 modellerinin lansmanına hazırlanıyor.


Ayrıca Fransa’da Paul Ricard Pisti’nde gerçekleşen 2015 Dünya Enduro Şampiyonası’nda Bol d’OR 24 Saat Yarışı’nda, Suzuki Enduro Takımı birinciliği elde etti. Bu arada Yamaha GMT94 takımı yaptığı bir kaza sonucunda bakım için pitlere gitmek zorunda kalarak yarışta birkaç tur geride kaldı. Fakat buna rağmen Yamaha GMT94 takımı yarışı ikincilikle tamamladı.


2016 Yamaha R1 Speed Block Tanıtım Videosu İçin:

YORUMLAR