Yamaha’dan Anime Serisi :”Tork Ustası”

Yeni Model Yazar: Moe

Yamaha’dan Anime Serisi :”Tork Ustası”

Yamaha , yeni MT serisi motosikletlerinin tanıtımını desteklemek adına “Tork Ustası” isimli bir Japon anime serisi yayınlamaya başladı . Dört bölümden oluşacak olan seri , 2017’nin hayali Tokyo’sunda geçiyor.

Yamaha’nın MT-09 , MT-07 ve MT-09 Street Rally versiyonu motosikletlerini içeren seri , Japonca seslendirilmiş. Şuan için sadece İngilizce altyazısı bulunan anime serisinde Japon motosiklet kültürü ve görsel olarak Japonya bol miktarda yansıtılmış . Seri, Yamaha Motor Resmi Youtube sayfasında yayınlanmasının yanı sıra kendisine ait bir web sitesine de sahip .Bu site Japon kültürünü farklı bakış açılarından ele alırken ; dizide geçen karakterler ,hikaye ve gerçek yol - mekanlar hakkında da detaylı bilgi sunuyor . Serinin ilk bölümü şöyle :

 

 

 

Bu karışık görünen hikaye aslında, giyen kişiye olağanüstü atletik yetenekler kazandıran kıyafetler tasarlayan Hyuga Corporation isimli şirketin etrafında dönüyor . Hikayede üç ana karakter göze çarpıyor : baş kahraman Dan Amo , Hyuga şirketinde yönetici olan Kotaro Hyuga ve muhabir Makina Mikage .

 

 

Yamaha’dan Anime Serisi :”Tork Ustası” 1. İçerik Fotoğrafı

 

Dan, Hyuga Corporation’da çalışan sıkıcı-tek düze günlük hayatı olan bir iş adamıdır. Ancak güneş battığında , gece hayatında MT-09 Street Rally motoruyla gizli bir takım işlerde kuryecilik yapmaktadır. Kotaro ise şirket başkanlığının mirasçısı olan isimdir , ve Dan isimli karakteri (muhtemelen pek de iyi olmayan bir sebeple)  yakalamak için bir MT-09 sürmektedir. Ayrıca serbest çalışan ve bir MT-07’ye sahip muhabir karakterimiz Makina ise (evet,yukarıda belirttiğimiz gibi…bildiğimiz makina) kişisel ilgisi (?) sebebiyle baş karakterimiz hakkında bir haber peşinde koşmaktadır .

 

Yamaha’dan Anime Serisi :”Tork Ustası” 2. İçerik Fotoğrafı

 

Klasik Japon anime çizgileri , senaryosu ve isimleri kulağa ve göze biraz alışılagelmişin dışında gibiymiş gelse de, dizinin devamında hikaye rayına oturacak ve keyifle izlenecek bir seri olacakmış hissiyatı veriyor. Bu serinin MT serisi ile beraber Japonya’yı , Japon kültür ve değerlerini tanıtan ; tüm yaş,cinsiyet ve milliyette geniş spektrumda bir kitleyi hedeflediğini açıklayan Yamaha , bir sonraki bölümün de 16 Mayıs tarihinde yayınlanacağını belirtiyor.  

 

 

Yamaha’dan Anime Serisi :”Tork Ustası” 3. İçerik Fotoğrafı

 

 

[Güncelleme]:

Serinin 2. Bölümü:

 

 

Serinin 3. Bölümü:

  

Ve son olarak serinin 4. ve final bölümü karşınızda:

  

YORUMLAR