Yamaha'dan Kadınlara Ücretsiz Motosiklet Eğitimi!

Etkinlik Yazar: Ahmet TEZCAN

Yamaha'dan Kadınlara Ücretsiz Motosiklet Eğitimi!

Yamaha Motor Türkiye, kullanıcı olsun ya da olmasın kadın sürücülere ücretsiz güvenli sürüş eğitimi veriyor. Bu eğitimlerde kadınlara, geçtiğimiz yaz Türk Kadının yaşadığı zorluklara, istismara dikkat çekmek için 40 günde Türkiye'yi tek başına motosikletle dolaşan Gülşah Merve Yüksel de eşlik edecek.

Yamaha Motor  Türkiye motosiklet eğitimi almak isteyen kadınlar için belirlenen tarihlerde, Yamaha Riding Academy'de, doğru ve güvenli motosiklet kullanımı için gerekli olan tüm teorik ve pratik bilgilerin verileceği 1 günlük ücretsiz eğitimler düzenledi. İstanbul Autodrom'da yer alan Yamaha Riding Academy'de 15-23 Ekim ve 3-5-13 Kasım tarihlerinde verilecek eğitimlerde, kadınlar hem teorik hem de pratik eğitim alma şansı kazanacak. Her eğitim programı için 6 kişilik gruplar oluşturulacak. Başvurular http://yamaharidingacademy.com/ adresi üzerinden alınacak.


Yamaha'dan Kadınlara Ücretsiz Motosiklet Eğitimi! 1. İçerik Fotoğrafı


Eğitimlerde kadınlara Gülşah Desteği


Kadınlar için oluşturulan bu eğitimlere, geçtiğimiz aylarda "Türkiye'deki kadın istismarına" dikkat çekmek için Türkiye'yi çepeçevre tek başına dolaşan Gülşah Merve Yüksel'de katılacak ve katılımcılara turunu, yaşadıklarını, bir kadın olarak motosiklet kullanmanın artılarını anlatacak... Gülşah Merve Yüksel bundan böyle, hem Yamaha Motor Türkiye’nin üniversitelerde öğrencilere yönelik gerçekleştirdiği eğitimlerde hem de kadınlara yönelik tüm organizasyonlarında  kadınlara ışık tutacak, tecrübelerini aktaracak...


Yamaha'dan Kadınlara Ücretsiz Motosiklet Eğitimi! 2. İçerik Fotoğrafı


Dünya çapında tavsiye edilen motosiklet eğitim programını ücretsiz alma fırsatı


Yamaha Motor Co. Japonya’nın hazırladığı ve dünya çapındaki eğitim programlarının tavsiye ettiği içeriğe sahip eğitimi alancak kadınlar, doğru motosiklet kullanımı hakkında bilgi edinirken, güvenli sürüşün ne demek olduğunu daha yakından anlama fırsatı yakalayacaklar. Ayrıca  sürüş sırasında aniden karşılaşabilecek olası tehlikeleri ya da engelleri tanıma ve ortadan kaldırma yöntemlerini  de öğrenecekler.


Özellikle büyük şehirlerde artan trafik sıkıntısı nedeni ile motosiklet kullanımında yaşanan artış hızla yükselmekte... Motosiklet kullanımının şehir ve sosyal hayatı kolaylaştırdığı ve doğru sürüş teknikleri ile kullanıldığında otomobil kadar güvenli olduğu ortadayken, özellikle çalışan kadının hayatını kolaylaştıracak en önemli araç motosiklet.. Özellikle kadın kullanıcı sayısının artması için bu konuda bilinçlendirme çalışmalar yürüten Yamaha, bu kampanya ile eğitimin önemine vurgusunu yapıyor.

YORUMLAR