Yamaha'dan Retro Konsept: Resonator 125

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

Yamaha'dan Retro Konsept: Resonator 125

Yamaha'nın, 2015 Tokyo Motor Show'da görücüye çıkaracağı konsept modellerden birisi olan Resonator 125 yayınlandı.

Yamaha'dan Retro Konsept: Resonator 125Retro kavramı, bir süre boyunca gelip geçici heveslerden biri gibi gözüktü fakat bu dönemde şüphe yok ki kalıcı bir motosiklet segmenti halini aldı.


Yamaha'dan Retro Konsept: Resonator 125 1. İçerik Fotoğrafı


Yamaha da bunun üzerine, insanların "eski güzel günler"i hatırlamak zorunda olmadığını fark ederek bu 125cc'lik tek silindirli konsepti 2015 Tokyo Motor Show'da görücüye çıkarmak üzere geliştirdi.


Yamaha'dan Retro Konsept: Resonator 125 2. İçerik Fotoğrafı


Üretime gidebilecek kadar gerçekçi olan bu konsept motosiklet hakkındaki resmi açıklama şöyle:


"Resonator125, motosiklet sürmenin sevincini henüz yaşayamamış gençlere, otantik bir spor motosiklet ile bir hayat tarzı sunuyor. Küçük hacimli, ince ve kompakt şasisi ve yenilikçi bir cihaz ile donatılmış enstruman paneli ile bu model, motosiklet çağlarının yeni birleşimi için yakın geleceğin elementlerini nostalji ile harmanlıyor. Resonator 125 ayrıca, yakıt tankında ahşap panellere; kuyruk kısmında, gitar üretiminde kullanılan otantik ahşap tanelere; susturucu kısmında ise gravürlere sahip. Yakıt tankı kapağı ve dahası da, pirinçten yapılmış üflemeli çalgıların üretiminde kullanılan teknikler ile yapılmış. Ortaya çıkan iş, sadece Yamaha'nın sunabileceği konseptler ve kaliteler ile genç insanlara ilham verebilecek bir motosiklet."


"Motor Tipi= Hava Soğutmalı, 4-Sübaplı Silindir Düzenlemesi = Tek Silindir, Kapasite= 125 cm3, Yakıt İkmal Sistemi = Yakıt Enjeksiyonu"


Yamaha'dan Retro Konsept: Resonator 125 3. İçerik Fotoğrafı


Yamaha'dan Retro Konsept: Resonator 125 4. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR