Yamaha'dan Üç Tekerlekli Konsept Geliyor!

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

Yamaha'dan Üç Tekerlekli Konsept Geliyor!

Yamaha, Tokyo Motor Show'da eğimli üç tekerlekli bir konsept tanıtacağını açıkladı.

Yamaha, Tokyo Motor Show'da eğimli üç tekerlekli bir motosiklet tanıtacağını açıkladı. Bu tür modellere, Kawasaki'nin 2013 yılında görücüye çıkardığı Concept J ve 2007 yılından beri internette dolaşan Yamaha Tesseract örnek verilebilir. Ayrıca Honda da Japon ticaret fuarında böyle bir motosiklet tanıtacak. 


2015 Can-Am Spyder

Yamaha'dan Üç Tekerlekli Konsept Geliyor! 1. İçerik Fotoğrafı


Yol odaklı kar aracı Can-Am Spyder'ın popülerliği ve Polaris Slingshot satışlarının sürpriz şekilde artması göz önüne alındığında, Orijinal Ekipman Üreticilerinin (OEM), halka açık yollar için eşsiz oyuncaklar üretmeyi düşündükleri gayet açık bir şekilde görülüyor.


2015 Polaris Slingshot

Yamaha'dan Üç Tekerlekli Konsept Geliyor! 2. İçerik Fotoğrafı


Spyder ya da Slingshot; bunlar motosiklet olmayabilir fakat eğimli çok tekerlekli araçlar, motosiklet sürüşü ile aynı eğlence faktörüne dokunuyor.


Yamaha, eğimli çok tekerlekli konsept için "kandoya yeni bir boyut getirmek için tasarlandı" diyor. "Kando", olağanüstü değerli bir şeyi deneyimledikten sonra ortaya çıkan yoğun heyecan ve derin memnuniyetin eş zamanlı duygularını ifade eden Japonca bir kelime.


Motosiklet endüstrisinde, motosiklet kullanmayanları, özellikle genç nesli bağlamak için büyük çabalar mevcut.


Üreticilerin, bir motosiklet sürmekten ziyade video oyunları oynamayı tercih eden gençleri bağlamak için düşündükleri yollardan biri de video oyun dünyasına daha yakın araçlar yaratmak.


Günümüz gençliğinde oldukça alaycı bir bakış açısı var fakat bu durum, Japon üreticileri en azından yeni alanlar keşfetmeye itiyor.


Slingshot ile gördüğümüz gibi, Yamaha ve Honda'dan yeni bir pazar segmentini yankılandıracak eğimli çoklu tekerli konseptler görebiliriz. Hep olduğu gibi, bunu da zaman gösterecek.

YORUMLAR