Yamaha'dan Yeni Bir Model mi Geliyor?

Yeni Model Yazar: Erçin

Yamaha'dan Yeni Bir Model mi Geliyor?

Şuan için net bir bilgi olmasa da, Japon firma yakın zamanda yeni bir modeli ortaya çıkaracağının sinyallerini veriyor.

Teknolojinin gelişmesiyle, artık hiç birşey eskisi gibi uzun süre gizli kalamıyor. Özellikle belli marka sevdalılarının en küçük ayrıntıyı öğrenmek istemeleri, firmaların işlerini gizli yürütmesini daha da zorlaştırıyor.


Bu durumdan Yamaha da fazlasıyla nasibini almış gibi duruyor. Son gelişmelere göre, Yamaha SCR 950 adı altında yeni bir model üzerinde çalışıyor. SCR 950 ismini de şimdiden Avrupa ve Amerika’da isim hakkını almış ,hatta ve hatta www.yamaha-scr950.com  linkinin de içinde olduğu birkaç ilgili web sitelerinin de hakkını almış bulunmakta. Iwata'lı firmanın bu linklerin .net , .us versiyonlarının da hakkını aldığı söyleniyor... Ama hemen heyecanlanmayın çünkü linkler şimdilik hala ölü durumda.Yamaha'dan Yeni Bir Model mi Geliyor? 1. İçerik FotoğrafıPeki SCR950 nasıl bir motor olacak? Bu haberlerden sonra Yamaha meraklılarının aklına gelen diğer önemli soru bu. Şöyle bir Yamaha motorlarını gözden geçirirsek karşımıza SCR 950’ye en yakın XV950’nin hava soğutmalı 60 derece V-tipi çift silindir motoru ortaya çıkıyor. Böylece olası SCR950 motorunun XV950’den baz alınması ihtimali bizce oldukça yüksek görünüyor...


Ayrıca çok ciddi bir başka ayrıntı da gözümüze çarpmadı değil! Acaba SCR’nin scrambler kelimesinin ilk üç harfini oluşturması bir tesadüf mü, yoksa sadece biz böyle düşünmek istediğimiz için mi gözümüze çarptı, ne dersiniz?

 

YORUMLAR