Yamaha'dan Yeni Bir MT Geliyor!

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

Yamaha'dan Yeni Bir MT Geliyor!

Japon üreticinin birkaç yıldır MT serisi için kullandığı ve son yayınlanan videoda da bulunan Japonya'nın Karanlık Yönü sloganından anlaşıldığı üzere Yamaha, MT ailesine yeni bir üye dahil edecek.

Yamaha, MT ailesine katılacak yeni bir modelin videosunu yayınladı fakat bu model hakkında videodan bir fikir edinmek mümkün değil. Videoda, modelin "Karanlığın Işını (Ray of Darkness)" olduğu söyleniyor ve sonrasında videoda "Japonya'nın Karanlık Yönü (Dark Side of Japan)" sloganı görülüyor. Bu slogan, Japon üreticinin birkaç yıldır MT serisi için kullandığı bir slogan.Yamaha'nın ne yapmayı amaçladığını anlamak zor çünkü hali hazırda 125cc ve 250cc'lik tek silindirli modeller, 689cc'lik iki silindirli bir model ve MT adı altında 847cc'lik üç silindirli bir model görücüye çıkarmış bulunmakta. Kuzey Amerika pazarında ise FZ-01, FZ ailesini 1,000cc'lik dört silindirli motoru ile tamamlamış durumda.


Bu seride Yamaha'nın doldurabileceği pek bir boşluk yok. Japon üretici muhtemelen, daha önce Roland Sands'in Yamaha için ürettiğine benzer bir FZ-09 street tracker üretme eğiliminde.


Tabii bu teori, birçok teoriden sadece bir tanesi. Bu sebeple Yamaha'nın EICMA fuarında ne sunacağını görmek gerçekten ilginç olabilir.


Yamaha MT-07, Avrupa'nın katmanlı ehliyet sisteminin kriterlerine uymadığı için; teorilerden biri, yeni modelin A2 sınıfı ehliyetlere uyumlu olacağına yönelik. Bu boşluğu doldurmak için MT-07'nin gücü azaltılmış bir versiyonu son zamanlarda çıkmış bulunmakta.


Yamaha'nın EICMa'da tanıtacağı yeni modellerinin canlı yayınını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.


http://www.yamaha-next-level.com/

YORUMLAR