Yamaha DT-07 Flat Track Konsepti Görücüye Çıktı!

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

Yamaha DT-07 Flat Track Konsepti Görücüye Çıktı!

Yamaha'nın dirt track konsepti DT-07, Japon üreticinin 60. yıl dönümüne ithafen özel, sarı-siyah speedblock dizaynı ile görücüye çıktı.

Yamaha FZ-07 (Avrupa'da MT-07 olarak biliniyor) platformunun flat track yarışı için ne kadar uygun olduğundan bahsedilmişti. Paralel ikiz motoru ile uysal bir güç üreten FZ-07, yarışçı olmak isteyenler için uygun fiyatlı bir başlangıç noktası olabilir.


Yamaha DT-07 Flat Track Konsepti Görücüye Çıktı! 1. İçerik Fotoğrafı


Yamaha Motor USA de bu bahsi duymuş ve Amerikan dirt track sahnesine girişmek için Yamaha DT-07 konsept modelini geliştirmiş.


Yamaha DT-07 Flat Track Konsepti Görücüye Çıktı! 2. İçerik Fotoğrafı


Konsept, Yamaha US yarış mağazası ile birlikte çalışan Jeff Palhegyi Design'ın elinden çıkmış. Beklendiği üzere Yamaha DT-07, yarış için ayarlanmış özel bir FZ-07 motoruna, 19 inçlik jantlara, frensiz bir ön tekerleğe ve Graves Motorsports tarafından yaratılmış bir custom egzoz sistemine sahip.


Yamaha DT-07 Flat Track Konsepti Görücüye Çıktı! 3. İçerik Fotoğrafı


2015 AIMExpo'da görücüye çıkan Yamaha DT-07, Yamaha'nın 60. yıl dönümüne ithafen özel sarı-siyah "speedblock" dizaynına sahip.


Yamaha DT-07 Flat Track Konsepti Görücüye Çıktı! 4. İçerik Fotoğrafı


Yamaha Motor Corporation USA'in Motorsporları Yarış Bölümü Yöneticisi Keith McCarty: "FZ-07 ilke duyurulduğunda motosikletin 'Çapraz Konsept' paralel ikiz motorunun olağanüstü bir düşük-orta seviye torkuna sahip olacağını biliyorduk ki bu flat track yarışları için idealdir."


Yamaha DT-07 Flat Track Konsepti Görücüye Çıktı! 5. İçerik Fotoğrafı


"Babe Demay'in FZ-07 flat track eseri, Dominic Colindres'in ateş yarışını kazanması ve en son yapılan AMA Pro Flat Track etkinliğinde dördüncü olması ile bu sezonda muazzam bir potansiyel ortaya koydu."


Yamaha DT-07 Flat Track Konsepti Görücüye Çıktı! 6. İçerik Fotoğrafı


"Burada, Cypress'te kendimizi ve DT-07 konseptini keşfetmekteyiz. FZ-07 mükemmel bir motosiklet ve kişiselleştirme için mükemmel bir platform. Bir flat track motosikleti olarak motosiklet ile ne yapabileceğimi görmek istedik ve sonuçlardan çok memnunuz."


Yamaha DT-07 Flat Track Konsepti Görücüye Çıktı! 7. İçerik Fotoğrafı


Yamaha'nın, yol kullanımına uygun bir dirt track motosikleti üretip üretmeyeceğini zaman gösterecek fakat yeterince talep olursa üretilebileceği düşünülüyor. 


Yamaha DT-07 Flat Track Konsepti Görücüye Çıktı! 8. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR