Yamaha FJR1300 2016 İçin Güncellendi

Yeni Model Yazar: Alişan Fidan

Yamaha FJR1300 2016 İçin Güncellendi

Japon üretici FJR1300 için bir dizi yeni güncelleme açıkladı

Yamaha FJR1300’e yeni boya ve teknik güncellemeler getirdi. 2016 yılı modelleri kapsayacak olan bu güncellemelerin en büyüğü kuşkusuz ki beş vitesli şanzımanın altı vitesli ile değiştirilmesi.


Yamaha FJR1300 2016 İçin Güncellendi 1. İçerik Fotoğrafı


Motosiklet ayrıca R1’de bulunan arka tekerin agresif vites düşürmelerde kitlenmemesini ve debriyaj manetini yumuşatan kaydırmalı debriyaja sahip olacak.


Yamaha FJR1300 2016 İçin Güncellendi 2. İçerik Fotoğrafı


Tekrardan tasarlanmış arka kuyruğun üzerinde ve ön tarafta led ışıklar kullanılmış. Sıkı durun bir de adaptif viraj farları eklenmiş! Önde bulunan ana farların üzerine üçer led ışığı konulmuş ve bu ışıklar yatma açısını anlayabilen bir sisteme bağlanarak virajlarınızı aydınlatıyor. Ayrıca kadran ve ekranlar da yenilenmiş.


Yamaha FJR1300 2016 İçin Güncellendi 3. İçerik Fotoğrafı

“Mat Gümüş” adında yeni bir renk şeması da eklenmiş.


Fiyat bilgisi ise henüz belli değil.


Yamaha FJR1300 2016 İçin Güncellendi 4. İçerik Fotoğrafı


Yamaha’nın basın lansmanında yaptığı açıklama ise şu şekilde:

"2016 yılında Yamaha FJR1300A/AE/AS modellerini daha dinamik sürüş karakteri sağlamakla beraber sonraki seviyeye taşıyıp tüm hız seviyelerinde yüksek sürüş zevki ve konfor sunması amacıyla yeniledi.

 


Yamaha FJR1300 2016 İçin Güncellendi 5. İçerik Fotoğrafı


Bu amaçlara ulaşabilmek için Yamaha mühendisleri tamamiyle yeni 6 vitesli bir şanzıman ürettiler. Bu şanzıman sayesinde hızlanmalar daha iyi olacka ve yüksek vitese geçildiğinde yüksek hızlarda daha düşük devirle seyahat edebileceksiniz. Bu sayede daha dinamik bir sürüş karakteri ile yüksek hızlarda daha konforlu sürüş elde edebilirsiniz.Yamaha FJR1300 2016 İçin Güncellendi 6. İçerik Fotoğrafı

 

Başka büyük bir değişim ise yeni A&S debriyaj. Bu yenilik sayesinde yavaşlarken daha yumuşak vites geçişlerine ve daha stabil bir şasiye sahip olacaksınız Virajlı yollardan daha fazla keyif almanızı amaçladık. Ayrıca daha yumuşak debriyaj maneti sayesinde daha az efor sarf edeceksiniz.


Yamaha FJR1300 2016 İçin Güncellendi 7. İçerik Fotoğrafı


 

Motosikletin önünde ve arkasında olan yeni LED aydınlatmalar sayesinde hem sürüşünüz hem de motosikletin görünümü daha iyi bir seviyeye getirildi. FJR1300AE/AS modellerinde olacak olan viraj aydınlatma sistemi sayesinde gece sürüşlerinizden daha fazla keyif alabilirsiniz. Tekrardan tasarlanmış olan kadranlar ve yeni “Mat Gümüş” rengi ile FJR modelleri sofistike stille beraber yüksek seviye fonksiyonun birleşimini siz motosikletseverlere sunmaya devam edecek."

 


Yamaha FJR1300 2016 İçin Güncellendi 8. İçerik FotoğrafıFJR1300A/AE/AS’nin Yenilik Listesi:

 

Yeni 6 Vitesli Şanzıman

Kaydırmalı debriyaj (A&S)

Ön far kısmında 4 yeni LED ışık

6 adet LED viraj aydınlatma ışığı (AE/AS versiyonları)

LED pozisyon ışıkları

LED sinyaller

Tekrardan tasarlanmış kadran

Tekrardan tasarlanmış arka kuyruk ve LED ışıklar

Tekrardan tasarlanmış arka çamurluk

D-Air sistemi için uyarlama


YORUMLAR